שוחררו שלושת הדייגים שחצו את הגבול לירדן

3 דייגים ישראלים מאילת שחצו, ככל הנראה בשוגג, את המים הטריטוריאליים, נצפו על ידי כוחות חיל הים הירדניים, נעצרו ונלקחו לחקירה בירדן. בשעות הערב הוחזרו השלושה לישראל - המשטרה חוקרת

שלושת הדייגים שעברו את המים הטריטוריאליים של ישראל וחצו את הגבול לירדן שוחררו הערב והועברו לשטח ישראל. עם שובם נלקחו הדייגים לחקירת משטרה.

בשעות הצהריים נעצרו שלושה דייגים תושבי אילת על ידי חיל הים הירדני, לאחר שיצאו מתחום המים הטריטוריאליים של ישראל - ונכנסו, ככל הנראה בטעות, למים הטריטוריאליים של ירדן ונלקחו לחקירה. חיל הים הירדני הבחין בשלושת הדייגים חודרים לגבול הימי של ירדן, והורה להם לעצור. הם לוו לחוף הים הירדני על ידי כוחות ימיים מיוחדים שהוזנקו למקום, ומשם נלקחו לחקירה.

גורמים צבאיים אמרו לחדשות 2 באינטרנט: "סירת דייג שחרגה היום מהמים הטריטוריאליים של ישראל בים האדום נעצרה ואנשיה הועברו לחקירה בירדן. בתום הבדיקה - הם ישובו לישראל".

תקרית שנייה בשבועיים

רק לפני שבועיים הקפיצו שני צעירים ישראלים בני 18 מהדרום את כל המדינה, כשחצו עם אופניהם את גבול מצרים סמוך ליישוב עזוז באזור ניצנה, ונעצרו על ידי כוחות הביטחון המצרים.

הצעירים הוחזרו לישראל לאחר מספר שעות של חקירה, ובחקירתם במשטרת דימונה סיפרו כי הוכו בכל חלקי גופם על ידי המצרים. זאת, לאחר שהודו כי חצו את הגבול כחלק מ"מעשה אמיץ" שרצו לבצע, בטרם גיוסים לצבא.

שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת נגב, מספר כי האופניים של השניים התגלו במצלמות של צה"ל וחייל מצרי חמוש נראה כשהוא שם עליהם אזיקים. שני הנערים, תושבי רחובות וירושלים, לפני שירותם הצבאי, הועלו על משאית מצרית שלקחה אותם לכיוון צפון במצרים.