בתגובה לירי הקסאמים: צה"ל תקף הלילה יעדים ברצועת עזה

ירי הקסאמים ביומיים האחרונים לעבר יישובי ישראל לא עבר בשקט, ובמהלך הלילה תקפו כלי טייס של חיל האוויר מספר יעדים ברצועת עזה. בדובר צה"ל לא מסרו פרטים מעבר לכך. הפלסטינים: צה"ל תקף מטרות, נפגעי הלם פונו לבתי החולים. מוקדם יותר דווח כי חוליית קסאמים ניצלה מחיסול

סוף שבוע לא שקט בדרום: חיל האוויר תקף הלילה מטרות ברצועת עזה, בתגובה לירי הקסאמים לעבר יישובי הדרום ביומיים האחרונים. בדובר צה"ל לא מסרו פרטים נוספים אודות התקיפה, אם כי מקורות פלסטיניים מדווחים כי מספר יעדים ברצועת עזה אכן הותקפו ונפגעו במהך הלילה.

"מטוסי הקרב הישראליים תקפו שלושה אזורים בדרום הרצועה ובמחוז המרכז", דיווח כתב אתר האינטרנט של הג'יהאד האסלאמי. "לא היו נפגעים, אך מדובר באזורים בהם פועלים אנשי התנגדות". על פי הדיווח, בתקיפה נפגע בית מגורים גם בצפון הרצועה, ו"נשים וילדים לקו בהתקפי חרדה כתוצאה מהתקיפה". תחנות הרדיו ברצועת עזה פתחו בשידורים מיוחדים מחשש שתקיפת צה"ל תחריף.

במקביל, דיווחו הלילה כלי תקשורת פלסטיניים כי באחד מן התקיפות נמלטה חוליית משגרי קסאמים מפגיעה. "התקיפה פגעה בחוות גידול חיות", דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים. "עדי ראייה אמרו כי אנשי ההתנגדות הצליחו לסגת מהמקום מבלי להיפגע".

ביומיים האחרונים נרשמה מתיחות בסמוך לגבול ישראל-רצועת עזה, לאחר שכבר בערב הסילבסטר נחתו שתי רקטות, אחת מהן טיל גראד, בעיר נתיבות. מספר נפגעי חרדה פונו לבתי החולים לקבלת טיפול. מערכת התרעת צבע אדום לא הופעלה בטרם הנפילות. אמש נחתו שתי רקטות קסאם נוספות באזור הנגב המערבי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

ירידה משמעותית בירי הרקטות ב-2009

ואולם, דוח של השב"כ שפורסם בסוף השבוע חושף כי שנת 2009 אופיינה בירידה משמעותית בנפח פעילות הטרור מכיון יהודה , שומרון ועזה. מהדוח עולה שמאז תחילת השנה, עם תום מבצע "עופרת יצוקה" נורו 566 רקטות לעבר ישראל, שמצטרפות לשתיים שנורו היום לעבר נתיבות.

406 מתוך הרקטות שנחתו בישראל נורו במהלך המבצע, זאת לעומת 2,048 רקטות שנורו בשנת 2008.

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה

תיעוד: השעה הראשונה במבצע "עופרת יצוקה"