אבו מאזן אמר בראיון לטלוויזיה הפלסטינית כי לאור פעולות צה"ל בגדה הוא ישקול מחדש את שיתוף הפעולה הביטחוני של הרש"פ עם צה"ל

דבריו של אבו מאזן נאמרו לאחר שבשבוע שעבר נכנסו כוחות צה"ל לעיר שכם והרגו את שלושת פעילי התנזים שהיו מעורבים בפיגוע הירי בו נרצח הרב מאיר אבשלום חי מהישוב יצהר

"נשקול מחדש את שיתוף הפעולה הביטחוני" אבו מאזן. (רוייטרס)

"לאחרונה התגברו הפרובוקציות והפלישות שלהם " אמר אבו מאזן בראיון לרשת הטלוויזיה הפלסטינית ביום ו' בהתייחסו לפעולת צה"ל והשב"כ בשבוע שעבר בשכם בה נהרגו שלושה פעילי פת"ח שהיו מעורבים בפיגוע הירי הרצחני באזור הישוב שבי שומרון בו נרצח הרב מאיר אבשלום חי ז"ל מהישוב יצהר.

"אנו מוצאים את עצמנו בצומת דרכים בה אנו צריכים לשקול את המשך פעולותינו" אמר בראיון אבו מאזן. "אם הפלישות והפרובוקציות של צה"ל ימשיכו נצטרך לשקול את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל".

גורם ביטחוני ישראלי שבחר להישאר בעילום שם סיפר כי פעולת איתור מבצעי הפיגוע בשבי שומרון לא הואצלה לכוחות מנגנוני הביטחון הפלסטינים, בגלל החשש בישראל כי הפלסטינים לא יצליחו להתמודד עם גורמים קיצוניים בפת"ח בפרק זמן מהיר.

בשבת שעברה כיתרו כוחות מחטיבת כפיר ומיחידת דובדבן במשך מספר שעות מבנים באזור הקסבה של שכם בהם התבצרו מוחמד סורכג'י, עסאן פתחי נאיף אבו שרח וענאן סלימאן מוצטפא צובוח, שלושה פעילי תנזים, שעל פי מידע של השב"כ היו האחראים לרציחתו של הרב מאיר חי ז"ל בפיגוע ירי. לאחר שסירבו לצאת מן המבנים, פרצו כוחות צה"ל פנימה והרגו אותם.

הצעדים בהם נוקטים הפלסטינים כדי להגיע לעצמאות ריבונית

אבו מאזן עוד אמר כי הבדיקה והשקילה מחדש של שיתוף הפעולה הביטחוני עם צה"ל הם חלק מהצעדים בהם נוקטים הפלסטינים על מנת להגיע לעצמאות ריבונית. הפעולות הצבאיות שמבצעת ישראל וחוסר ההתקדמות בתהליך השלום הם חלק מהסיבות שבגינם תמיכתו של אבו מאזן בשיתוף הפעולה הביטחוני פוחתת

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווחה כי למרות הפרסומים ביום חמישי כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר ליו"ר הרשות אבו מאזן על מנת לתאם איתו פגישה שאמורה הייתה להתקיים במהלך חודש ינואר בשארם השייח, על מנת להתחיל את שיחות תהליך השלום, לא הגיע מישראל שום הזמנה רשמית לקיום מגעים שכאלה.

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה אמר כי אבו מאזן צפוי בשבוע הבא להגיע למצרים לשיחות עם הנשיא המצרי חוסני מוברק.

"תאום עם ישראל הוא חשוב מאוד וזאת עקב החפיפה שיש לנו" אמר אבו מאזן "אנו ממלאים אחר חובותינו אך אין אנו עושים זאת לטובת ישראל אך ישראל יכולה להרוויח מכך"