מעכשיו: צה"ל מחוייב לפרסם את הקב"א והדפ"ר שלכם

בית המשפט המחוזי בת"א קבע בהחלטה תקדימית: צה"ל מחוייב למסור את נתוני האיכות של המתגייסים (קב"א ודפ"ר) בפני מי שיבקש זאת. הפסיקה התקבלה בעקבות עתירה של התנועה לחופש המידע ושל שלושה חיילים. השופטת דחתה את טענת צה"ל כי המהלך יפגע בביטחון המדינה וקבעה כי חוק חופש המידע מחייב את הצבא לפרסם את הנתונים

מתגייסים טריים. מעכשיו אפשר לדעת את הנתונים (AP)

ישראלי ששירת בצבא, או מועמד לשירות ביטחוני, יוכל מעכשיו לדעת את הציון המספרי שהשיג במבדקים של צה"ל - נתוני הקב"א והדפ"ר.

בעקבות עתירה של התנועה לחופש המידע ושל שלושה חיילים, קבע אתמול בית המשפט המחוזי בתל אביב בפסיקה תקדימית, כי הצבא יחויב למסור לכל אזרח שמבקש זאת את נתוני הקב"א (קבוצת איכות) והדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני), שקבעו את אופי השירות שלו.

מדובר בציונים שנקבעים בשלבים שלפני הגיוס, ועל פיהם נקבע לאן ישובץ החייל בתפקידו הצבאי וכן אם יש לו פוטנציאל לצאת לקורס קצינים. עד כה היו הנתונים הללו חסויים בפני החיילים.

השופטת דחתה את טענת צה"ל לפיה המהלך יפגע בביטחון המדינה וקבעה כי חוק חופש המידע מחייב את הצבא לפרסם את הנתונים בפני מי שידרוש זאת. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הצבא ילמד את החלטת בית המשפט, ויפעל בהתאם.