הערכה: "לא" של חמאס יביא לקיפאון במו"מ

גורמים בירושלים סבורים כי במידה ואכן ישלול החמאס את הצעת ישראל בעסקת שליט - ייכנס המו"מ לקיפאון ממושך, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". חמאס מפרסם 4 שמות של אסירים אותם, לטענתו, מסרבת ישראל לשחרר בעסקה

מבוי סתום במו"מ? מקורות מדיניים וביטחוניים בירושלים אומרים כי אם תשובת חמאס להצעה הישראלית בעניינו של גלעד שליט אכן תהיה שלילית - קיים סיכוי סביר שישראל לא תמשיך לנהל את המשא ומתן מול החמאס בעניין העסקה בקרוב - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

על פי הדיווח, בישראל טרם התקבלה כל תשובה רשמית מטעם חמאס להצעות שהועברו באמצעות המתווך הגרמני, וההערכה בירושלים היא כי גם אם החמאס ישיב תשובה שלילית - לא יהיה זה "לא" גורף, כדי לא לסתום את הגולל על המשא ומתן.

אולם, אותם הגורמים הוסיפו כי כל "לא" של החמאס הוא בבחינת תשובה שתחייב את ישראל לשוב ולשקול את המשך המשא ומתן. זאת ועוד - הרי שהמתווך הגרמני, הנמצא בימים אלו בחופשת חג המולד, עתיד לסיים בקרוב את תפקידו וזמן רב צפוי לחלוף עד לכניסתו של מתווך חדש.

מכבים שריפות בחמאס

בתוך כך, בחמאס ממשיכים לנסות לכבות את ה"שריפה התקשורתית" שפרצה אמש, עם הפרסום ברשת "אל-ערבייה", לפיו הארגון דחה את הצעת ישראל בעסקה. כל כלי התקשורת של החמאס, ללא יוצא מן הכלל, יצאו בהודעת הכחשה, והדגישו כי "הארגון ממשיך בהתייעצויות בעניין העסקה".

אתר האינטרנט הרשמי של החמאס פרסם הלילה ארבעה שמות של אסירים, שלטענתו ישראל מסרבת לשחרר במסגרת העסקה: גורמים בארגון אמרו לאתר, כי הארבעה הם ראש התנזים לשעבר מרוואן ברגותי, איברהים חאמד ועבדאללה ברגותי - מי שהיו בעבר ראשי הזרוע הצבאית של החמאס בגדה המערבית וגם האחראי להירצחו של השר לשעבר רחבעם זאבי ז"ל, אחמד סעדאת.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

התקשורת הערבית והחמאס בעסקת שליט: כל מטאטא יורה 

דיווח: חמאס דחה את הצעת ישראל בעסקת שליט

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט