בת עין: מאבטח ירה ברועה צאן פלסטיני

רועה צאן פלסטיני נורה בכתפו ונפצע בינוני לאחר שרכז הביטחון של היישוב בת עין ירה לעבר פלסטינים שניסו, לטענתו, לחטוף את נשקו. בצה"ל בודקים את הקשר בין רועה הצאן שנמצא פצוע לדיווחו של המאבטח. בחודש אפריל השנה נרצח שלמה נתיב בן ה-13 כשמחבל נכנס ליישוב בת עין ותקף אותו עם גרזן

היישוב בת עין בגוש עציון (חדשות 2)

שוב תקרית ביטחונית ביהודה ושומרון: רועה צאן פלסטיני נורה בכתפו מירי של רכז הביטחון של היישוב בת עין שבגוש עציון. לטענת המאבטח, הוא ירה בשני פלסטינים שניסו לחטוף את נשקו. הפלסטיני הועבר לטיפול רפואי בשטח ישראל כשמצבו בינוני. נסיבות האירוע נבדקות.

מצה"ל נמסר כי בשעות הצהריים דיווח רכז הביטחון של היישוב כי שני פלסטינים ניסו לחטוף את נשקו סמוך לכניסה ליישוב. לדבריו, הוא הגיב בירי לעבר הפלסטינים שנמלטו מהמקום. זוהתה פגיעה ברועה צאן שנכח באזור. כוחות הביטחון החלו בסריקות לאיתור הפלסטינים החשודים ובודקים את הקשר בין רועה הצאן שנמצא פצוע לאירוע שדווח. 

לפני חצי שנה: שלמה בן ה-13 נרצח

זו לא הפעם הראשונה שהיישוב בת עין נמצא בכותרות. בחודש אפריל השנה נרצח שלמה נתיב, בן 13, תושב בת עין וילד בן 7 נפצע קשה בפיגוע שהתרחש ביישוב. מחבל חמוש בגרזן הסתנן לשטחי היישוב, ותקף באמצעותו את השניים. "הוא ניסה להרוג אותי, אבל חטפתי לו את הגרזן", סיפר אבינועם, תושב בת עין שנאבק במחבל, הוציא מידיו את הגרזן, אבל לא הצליח ללכוד אותו.

המחבל הבחין בנער ובילד מחוץ לבית ביישוב , תנפל עליהם ותקף אותם בגרזן, למרות שהשניים ניסו להימלט אל תוך הבית. בשלב זה הבחין באירוע תושב המקום, שהתנפל על המחבל והצליח להוציא מידיו את הגרזן. המחבל השתחרר מהתפיסה ונמלט משטחי הישוב, לכיוון צוריף - משם כבר יצאו בעבר מחבלים לעבר ישראל. בן ה-13 התמוטט בתוך הבית. אחיו התקשר למד"א והודרך כיצד לבצע בו החייאה, אולם הוא מת מפצעיו.

בשבוע שעבר נרצח הרב מאיר אבשלום חי ז"ל בפיגוע ירי שאירע בין הישוב עינב לשבי שומרון. מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע באורח אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד. שלושה ימים לאחר מכן, חיסל צה"ל את האחראים לפיגוע בפעילות יזומה בקסבה של שכם.