עיתון סורי מדווח: "תשובת החמאס - הערב או מחר"

בכירי חמאס מתכנסים מאז אתמול בדמשק לפגישה מכרעת לדיון בעסקת השבויים המתגבשת - כך מדווח עיתון "אל ווטן" הסורי. על פי הדיווח, תשובת חמאס להצעת ישראל תתקבל הערב או מחר לכל המאוחר. בינתיים מזהיר בכיר חמאס בלבנון: "אם התגובה הישראלית לא תשביע רצון, ייתכן שנצטרך לחטוף חייל נוסף"

עיתון "אל-ווטן" היוצא לאור בסוריה מדווח כי בשעה זו נערכת פגישה מכרעת של מנהיגי חמאס בדמשק כדי להכריע בעניין עסקת שליט. הפגישה שהחלה אתמול צפויה להימשך יומיים ותשובה בעניין שליט צפויה להתקבל לאחר סיום הדיונים - כלומר הערב או מחר.

מקור בכיר בחמאס אמר לעיתון כי בין בכירי החמאס בעזה שהגיעו לפגישה נמצאים גם מחמוד א-זהאר, אשר הודיע לפני יומיים כי לא יגיע לדמשק, וחליל אל-חייה. "הפגישה עוסקת בראש ובראשונה בנושא עסקת שליט כדי לתת תשובה למתווך הגרמני", אמר המקור.

בכיר חמאס, אוסמה אבו חמדאן, אמר בראיון לערוץ הטלוויזיה של החיזבאללה "אל-מנאר" כי תגובה חיובית מישראל תוכל להוביל לסגירת העסקה. "אם התגובה הישראלית לא תשביע רצון, ייתכן שנצטרך לחטוף חייל נוסף", הזהיר חמדאן. "בפני ישראל עומדות כעת שתי ברירות - או להסכים או להוביל למשבר ולכך שנצטרך לחטוף חייל נוסף כדי להניע את המשא ומתן".

חברי הארגון צפויים בנוסף להעלות בפגישה את נושא גדר הפלדה החדשה שמקימים המצרים ברפיח כדי למנוע הברחות לרצועה, וכם את חקירת הפיצוץ בביירות השבוע שהביא למותם של שני אנשי החמאס.

החמאס מעכב את תשובתו לישראל

לפני כשבוע העבירה ישראל את תשובתה להצעת חמאס באמצעות המתווך הגרמני, אך מאז מתמהמה הארגון בתשובתו. עם קבלת הודעת ישראל התכנסו בכירי החמאס לדיון בפרטי העסקה, אך לא סיימו את השיחות עד למועד יציאתו של המתווך לחופשת חג המולד.

בתחילת השבוע פרסם עיתון "אל איאם" הפלסטיני כי מנהיגי חמאס צפויים להודיע למתווך הגרמני שאין בכוונתם לקבל את ההצעה הישראלית האחרונה במסגרת המשא ומתן בין הצדדים. הפער בין הצדדים, כך עולה מהדיווחים, עומד כרגע על 12 שמות. בעוד שבחמאס דורשים לשחרר 450 אסירים, בישראל מוכנים להוציא לחופשי 438 בלבד.

על-פי דיווחים שהתפרסמו לאחרונה בעיתון "אל מנאר" היוצא במזרח ירושלים קיבל יו"ר הלשכה המדינית בחמאס חאלד משעל שיחות טלפון מכמה בכירים אירופאים שהבטיחו לו כי הערבויות שהעניקו לו במסגרת העסקה עומדות בעינן. אותן "ערבויות" קשורות בהעברתם של האסירים שצפויים להיות מגורשים למדינות אירופה - בחזרה לשטחי הרשות, בתום התקופה שתוגדר בפרטי העסקה.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

דיווחים סותרים על זהות המתווך הגרמני בעסקת שליט

התקשורת הערבית והחמאס בעסקת שליט: כל מטאטא יורה 

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט