הר חברון: בת 18 נפצעה קל-בינוני מבקבוק תבערה שהושלך על אוטובוס

יהודה ושומרון ממשיכים להתחמם? צעירה בת 18 נפצעה באורח קל עד בינוני באזור הר חברון לאחר שאלמונים יידו בקבוק תבערה על אוטובוס "אגד" בו נסעה. הצעירה פונתה עם כוויות ברגליה לבית החולים סורוקה בבאר שבע

שלושה ימים אחרי פיגוע הירי בו נרצח הרב מאיר חי ז"ל סמוך לשבי שומרון - השטחים ממשיכים להתחמם: צעירה בת 18 נפצעה הערב קל עד בינוני מבקבוק תבערה שנזרק אל עבר אוטובוס של חברת "אגד", סמוך ליישוב נגוהות במערב הר חברון. צוות של מד"א פינה אותה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. כוחות צה"ל פתחו בסריקות באזור לאיתור מיידי בקבוק התבערה.

מבית החולים "סורוקה" בבאר שבע נמסר כי הצעירה הגיעה כשהיא סובלת מכוויות מדרגה שתיים בגפיים התחתונות. היא קיבלה טיפול ראשוני במיון כירורגי ובהמשך תועבר לאשפוז במרכז לכירורגיה פלסטית בבית החולים.

מוקדם יותר היום הושלכו בשני מקרים אבנים אל עבר מכוניות ישראליות מדרום מזרח לשכם וליד בית לחם. בשני האירועים לא נרשמו נפגעים, אך נזק נגרם למכונית באזור בית לחם. כוחות צה"ל פועלים כעת לאיתור מיידי האבנים.

לפני 3 ימים: פיגוע ירי קטלני בשומרון

רק ביום חמישי האחרון נהרג מאיר אבשלום חי בן ה-40 בפיגוע ירי בשומרון. מחקירת הפיגוע עלה כי חי יצא מהיישוב עינב לכיוון שבי שומרון, כשרכב שעקף אותו פתח לעברו באש. הוא נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע באורח אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד.

קצת יותר מיממה לאחר הפיגוע, סגרו כוחות הביטחון חשבון עם מבצעיו. בפעולה משולבת של צה"ל והשב"כ בלב הקסבה של שכם חוסלו 3 מחברי החוליה שביצעה את הפיגוע בשומרון. כוחות של גדוד נחשון מחטיבת כפיר ושל דובדבן כיתרו מספר מבנים בעיר שכם, בהם הסתתרו שלושת חברי החולייה, שעל פי מידע מודיעיני היו חלק מהמחבלים שרצחו ביום חמישי את הרב מאיר חי ז"ל בפיגוע סמוך ליישוב שבי שומרון. חיילי צה"ל כרזו למחבלים לצאת מהבניין, ולאחר שהם סירבו, נכנסו כוחות הביטחון והרגו את הפעילים מטווח קצר. בבתיהם נמצאו אמצעי לחימה רבים שהוחרמו.

בשבועיים האחרונים אירעו מספר אירועים של השלכת בקבוק תבערה על כלי רכב ישראלים. לפני שבוע וחצי הושלך בקבוק תבערה על רכב חולף במודיעין. באירוע לא נרשמו נפגעים ולא נגרם נזק. ביום שישי נפצעה ישראלית קל מבקבוק תבערה שהושלך אל עבר רכבה באזור קלקיליה. אמש הושלך בקבוק תבערה אל עבר רכב ישראלי סמוך לבית לחם. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.