זובור צה"לי או עודף מוטיבציה?

לוחמי גולני בגדוד 51 העלו לרשת סרטוני וידאו בהם הם מתועדים זוחלים על קוצים ואבנים ללא חולצות. האם מדובר בעוד טקס חניכה משפיל או שמא ב"מורעלות" יתר? צפו בתמונות ותחליטו. דובר צה"ל: הסרטון והנעשה בו בוצע אך ורק על דעתם של החיילים

סרטוני וידאו שפרסמו בימים האחרונים לוחמי גולני בגדוד 51 באינטרנט מעלים שאלות קשות באשר להתנהלות הצבא, הכשרת חיילים ואחריות המפקדים.

בסרטונים שהועלו  לאתר שיתוף הקבצים יו-טיוב, תחת השם אוג 09 פסיכים לגמרי! אלו גולנצ'יקים אמיתיים! נראים מספר חיילים מדמים אימון ירי, כשפלג גופם העליון חשוף והם זוחלים על אבנים וקוצים.

בזמן שהם שואגים, אולי מכאב אולי מ"מורעלות" יתר, הצלם שמנציח את האירוע צועק לעברם הנחיות ומעודד אותם: "הראשון שמסיים, מקבל צ'ופר עליי". לסירוגין הוא מקניט את חלקם: "אל תהיו כוסיות, לא על הברכיים".

החיילים, כך נדמה, משתפים פעולה עם "טקס החניכה". במהלכו הם מזנקים ללא היסוס על הקרקע הקשה, מחייכים ומצחקקים על אף המכות שספגו והשפשופים על גופם.

מדובר צה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי מפקדיהם של החיילים לא היו מעורבים ולא הנחו את החיילים לבצע את הפעולות המתוארות בסרטון. "הסרטון והנעשה בו בוצע אך ורק על דעתם של החיילים", הדגישו.