דיווחים סותרים על זהות המתווך הגרמני בעסקת שליט

עיתונים בגרמניה ובצרפת חשפו בסוף השבוע את זהותו של המתווך הגרמני בתיק שליט. על פי הדיווח, המתווך הוא גרהרד קונרד, שהיה בעבר אחראי על עסקת החטופים שבוצעה בין ישראל לחיזבאללה. אך בניגוד לדיווחים באירופה, מקורות ערביים טוענים כי המתווך הוא אדם אחר: ארנסט אורלאו

מי האחראי על המשא ומתן? ארכיון (AP)

דיווחים סותרים בנוגע לזהות המתווך הגרמני המופקד על תיק שליט: מקורות אירופאים חשפו במהלך סוף השבוע כי גרהרד קונרד הוא האחראי על תיווך המשא ומתן בין ישראל לחמאס בכל הנוגע לעסקת שליט. בניגוד לדיווחים אלו, העיתונות הערבית טוענת כי המתווך הוא הגרמני: ארנסט אורלאו.

עיתונים היוצאים לאור בגרמניה וצרפת הם זה שחשפו את זהותו של איש הביון הגרמני, שעל פי הדיווחים היה בעברו אחראי על עסקת חילופי השבויים והשבת גופותיהם של אלדד רגב ואודי גולדווסר שהוחזקו בידי ארגון חיזבאללה.

על פי אותם דיווחים, קונרד ששולט בשפה הערבית, הצליח בזכות אופיו הדיסקרטי לזכות באמונם של אנשי חמאס ושל נציגי מערכת הביטחון בישראל. הוא נחשב למומחה בנושא המזרח התיכון ואף עבד מספר שנים בדמשק.

גרסאות סותרות

בניגוד לדיווחים המתפרסמים באירופה מקורות ערבים טוענים כי המתווך הוא אדם אחר. לפני כשלושה שבועות פרסמה רשת אל ג'זירה כי המתווך הגרמני הוא לא אחר מאשר ארנסט אורלאו. ישראל מצידה לא אישרה או הכחישה את הדיווחים.

למרות חוסר האחידות בנוגע לדיווחים על זהותו של המתווך, אין כל ספק כי למי שזה לא יהיה, צפויה עוד דרך לא פשוטה עד שיצליח לאשר עסקה שתהיה מוסכמת על שני הצדדים. במהלך היום התקבלו דיווחים ממקורות ערביים כי ארגון חמאס מתכוון לדחות את ההצעה הישראלית לשחרור האסירים, ולדבריו על ישראל להתגמש יותר בכדי להגיע לפתרון.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

התקשורת הערבית והחמאס בעסקת שליט: כל מטאטא יורה 

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט