דני אילון: "שנת 2010 תהיה שנה מכרעת מול אירן"

סגן שר החוץ אילון טוען שלאירן לא נותר עוד זמן להטל בעולם. לדבריו, אם לא תהייה בשנת 2010 התקדמות משמעותית בנושא הגרעין האירני - מועצת הביטחון של האו"ם תשתמש בזרוע חזקה ותפעיל סנקציות רציניות נגד אירן

אילון: השנה יופעלו סנקציות על אירן. ארכיון (חדשות 2)

"שנת 2010 היא שנת הכרעה מול אירן", כך אמר הבוקר סגן שר החוץ דני אילון בשבת תרבות בראשון לציון. לדברי אילון, אם לא תהייה התקדמות משמעותית בנושא הגרעין האירני - מועצת הביטחון של האו"ם תתחיל להפעיל סנקציות רציניות נגד המדינה האסייתית.

"המבחן הוא לא של ישראל, אלא של הקהילה הבינלאומית מול אירן", אמר אילון וציין כי אכן ישנה חזית בינלאומית רחבה נגד הגרעין האירני. "אם עד סוף השנה לא יתקבלו תשובות אירניות מהקהילה הבינלאומית, צפויות סנקציות נגדם במועצת הביטחון", הבטיח.

אירן ממשיכה לעשות שרירים

אבל דבריו של סגן שר החוץ אינם מעודדים, לאור התנהלותה הכוחנית של אירן בתקופה האחרונה. רק בחודש שעבר ערכה המדינה תרגיל צבאי ענק, המדמה תקיפה אווירית על אתרי הגרעין שלה. כך שלא נראה שהמדינה האסייתית מתכוונת להראות סימני התרככות בקרוב.

"אם האויב רוצה לבחון את מזלו הרע ולשגר טיל לעבר אירן, עליו לדעת כי בטרם ישקע האבק על אדמתנו, טילינו יפגעו בלב תל אביב", איים בסוף השבוע בכיר במשמרות המהפכה.

האם ישראל תתקוף באירן?

יום כיפור: האירנים מתרגלים ירי טילים ארוכי טווח