דיווח: תשובת חמאס להצעה הישראלית תגיע תוך 3 ימים

האם כבר בשבוע הבא תתקבל תשובה לגבי עסקת שליט? רשת אל ג'זירה מדווחת כי ארגון חמאס מתכנן לתת תשובה להצעת ישראל כבר בתחילת השבוע הבא. "ישנן נקודות חיוביות ושליליות בעסקה", אומר חבר בלשכה המדינית של חמאס, אך מסרב להתייחס להחלטה עתידית בנושא

מגדירים זמן, לא מבטיחים תשובה חיובית: בחמאס אומרים כי הארגון יעביר את תשובתו בעניין עסקת השבויים בראשית השבוע הבא, עם שובו של המתווך הגרמני מחופשת חג המולד. בראיון לאתר האינטרנט של רשת "אל-ג'זירה", אמר אמש חבר הלשכה המדינית של החמאס, עיזאת א-רישק, כי הארגון "בין יומיים לשלושה יקח לארגון להעביר את תשובתו".

לדבריו, החמאס קיבל את תשובתה המסתייגת של ישראל מהמתווך הגרמני כבר ביום רביעי האחרון. מעבר לכך, סירב להעניק פרטים בדבר אופי תשובת החמאס להצעה הישראלית. מרגע שקיבל הארגון את ההצעה לידיו, התכנסו בכיריו והחלו לדון לפרטי פרטים בתשובה שתועבר למתווך הגרמני - שעזב במהלך השבוע את האזור לחופשת מולדת.

"ישנן נקודות חיוביות ושליליות", אמר א-רישק, בהתייחסו להצעה הישראלית. עם זאת, הדגיש כי הוא מסרב להתייחס באופטימיות או בפסימיות לתוכנה. צוות מיוחד של המתווך נשאר באזור ב"כוננות" - במידה ויעביר חמאס את תשובתו עוד בטרם חופשת חג המולד. ואולם, כפי שזה נראה כעת, תשובתו של הארגון לא תועבר לפני כן.

על רקע הבטחות הארגון להשיב להצעה הישראלית כבר בימים הקרובים, רמז הבוקר בכיר בחמאס כי במתווה הנוכחי - תידחה ההצעה. "היא אינה מקובלת עלינו", אמר הבכיר לעיתון הלונדוני "אל-חייאת", אך עם זאת הדגיש כי אם ישראל תראה נכונות להשלים את העסקה בקרוב - "גם חמאס יפגין גמישות בסוגיית גירוש האסירים".

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

התקשורת הערבית והחמאס בעסקת שליט: כל מטאטא יורה 

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט