הרוג הפיגוע בשומרון הובא למנוחות

מאיר חי ז"ל, שנרצח אמש ביריות מירי חולף בשומרון, הובא בשעות הצהריים למנוחות בהר הזיתים. בנו ספד לו: "בשבועות האחרונים הייתה לי תחושה שמשהו יקרה". פנה לחיילי צה"ל וביקש: "המשיכו בדרכו של אבא"

בדרכו האחרונה: מאות ליוו בשעות הצהריים למנוחת עולמים בהר הזיתים את מאיר אבשלום חי (40), שנרצח אמש בפיגוע ירי בשומרון. בני משפחה, קרובים, שכנים ותושבים מהיישובים הסמוכים הגיעו לחלוק כבוד אחרון למי שהיה מנהל התורה ביישוב שבי שומרון. חן הותיר אחריו אישה ושבעה ילדים.

אליהו, בנו בן ה-16 של מאיר חי ז"ל, ריגש עד דמעות את מאות הנוכחים בהלוויה. "רציתי לומר לך שאני אוהב אותך", אמר בהספד שנשא והבטיח: "לא ננקום בערבים. ההבדל בינינו לבניהם הוא - שאנחנו בני אדם, אנחנו יהודים".

בין הנוכחים בהלוויה היו גם שר הפנים אלי ישי ושר המשפטים יעקב נאמן, וכן מספר חברי כנסת. כולם הקשיבו והתרגשו מהספדים הרבים שנשאו בהלוויה. "בשבועות האחרונים הייתה לי תחושה שמשהו יקרה", אמר הבן אליהו, מתקשה לעצור את הבכי. "רציתי לחבק אותך. אני מצדיע לצבא, פונה אליו ואומר: המשך בדרכו של אבא".

נרצח מ-10 כדורים בראשו

בתוך כך, נמשך גם היום המצוד אחר האחראיים לפיגוע הקטלני אמש. כוחות הביטחון הפלסטיניים, בשיתוף עם כוחות צה"ל והשב"כ מנסים לעלות על עקבותיהם של מבצעי הפיגוע. אמש דווח כי נעצרו מספר חשודים על ידי כוחות הביטחון הפלסטיניים - אך אלו לא אומתו עד כה בישראל.

אתמול בשעה 16:30 אחר הצהריים יצא חי מיישוב עינב לכיוון שבי שומרון. רכב שעקף אותו פתח באש לעברו. מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד. האזור נסגר לתנועה על ידי הצבא, ועד עתה נערכות סריקות נרחבות באזור בסיוע שב"כ וכוחות מודיעין במטרה לאתר את המפגעים.

אזרחים שחלפו במקום התקשרו למד"א ולמשטרה ודיווחו על תאונת דרכים. רק כאשר הגיעו הכוחות למקום, התברר כי מדובר בפיגוע ירי ולא בתאונה. כוחות גדולים של צה"ל ומד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצוע טיפול ראשוני, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. 

בעקבות האירוע החמור הוכרזה כוננות גבוהה בכל אזור יהודה ושומרון מחשש לגל פיגועים. המשטרה והצבא ערוכים בכוחות גבוהים בכל האזור מחשש להתלקחות.