דיווח: מתנחלים יצאו למסע נקמה בעקבות הפיגוע

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", דיווחה כי עשרות מתנחלים מיצהר הגיעו הלילה לכפר הפלסטיני בורין הסמוך אליהם, יידו אבנים, פתחו באש מנשק חי ואף ניסו להעלות את אחד מבתי הכפר באש. לידיעה אין אישור ממקורות ישראליים

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה כי כמה עשרות מתושבי ההתנחלות יצהר התפרעו בכפר הפלסטיני בורין, בתגובה לפיגוע בו נהרג הרב מאיר אבשלום חי, תושב שבי שומרון. המתנחלים שהגיעו לכפר ירו בנשק חי, יידו אבנים ואף ניסו להעלות באש את אחד הבתים.

בעקבות הפיגוע, חזרו חיילי צה"ל לאייש את המחסום בכפר עצירה א-שימלייה, כפר הממוקם צפונית לשכם מחסום שהוסר לאחרונה, כך לדברי הפלסטינים. כמו כן, סגרו כוחות צה"ל את מחסום חווארה בשכם והטילו עוצר על העיר טול-כרם. בנוסף הוקמו מחסומי דרכים ברחבי הגדה.

בדיווח נאמר כי דובר צה"ל הכחיש את טענותיה של סוכנות הידיעות בדבר מסע הנקמה.

לאחר שמונה חודשים - פיגוע קטלני בשטחים

אתמול בשעה 16:30 יצא מאיר אבשלום חי מהיישוב עינב לכיוון שבי שומרון. רכב שעקף אותו פתח באש לעברו. מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד. האזור נסגר לתנועה על ידי הצבא, ועד עתה נערכות סריקות נרחבות באזור בסיוע שב"כ וכוחות מודיעין במטרה לאתר את המפגעים.

בשעות הערב דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי מנגנוני הביטחון בגדה עצרו מספר נערים מצפון לשכם, בחשד למעורבות בירי לעבר רכבו של חי ז"ל. החשודים הועברו לחקירה. בשלב זה אין אימות לידיעה ממקורות ביטחוניים בישראל.