הפלסטינים: נעצרו חשודים בפיגוע הירי בשומרון

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי מספר נערים נעצרו באזור טול כרם בחשד למעורבות בפיגוע הירי בו נרצח אחה"צ מאיר חי, סמוך ליישוב שבי שומרון. מוקדם יותר אותר רכב שרוף בקרבת מקום, החשד: המחבלים ניסו להעלים ראיות. אין אישור לדיווח על מעצר החשודים ממקורות ביטחוניים בישראל

מאיר אבשלום חי, תושב שבי שומרון שנרצח בפיגוע הירי לעבר רכבו, יובא למנוחות בשעה 10:30 בבוקר בבבית העלמין בהר הזיתים בירושלים. חי (40), אב לשבעה ילדים, התגורר כ-14 שנה ביישוב, וגידל שם את ילדיו, שהצעירה בהם נולדה רק לפני כחודשיים. הוא עבד כמנהל תלמוד תורה ביישוב.

בשעות הערב דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי מנגנוני הביטחון בגדה עצרו מספר נערים מצפון לשכם, בחשד למעורבות בירי לעבר רכבו של חי ז"ל. החשודים הועברו לחקירה. בשלב זה אין אימות לידיעה ממקורות ביטחוניים בישראל.

כמה שעות לאחר הפיגוע איתרו מנגנוני הביטחון הפלסטינים בקרבת מקום, באחד ממטעי הזיתים סמוך לכפר עצירה א-שימאלייה, רכב מסוג פולקסוואגן גולף כשהוא עולה באש. גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי זהו הרכב ששימש את חוליית המחבלים, והוא הוצת כדי לנסות ולהעלים ראיות.

מאיר נפגע מ-10 קליעים בראשו

בשעה 16:30 יצא חי מהיישוב מעינב לכיוון שבי שומרון. רכב שעקף אותו פתח באש לעברו. מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד. האזור נסגר לתנועה על ידי הצבא, ועד עתה נערכות סריקות נרחבות באזור בסיוע שב"כ וכוחות מודיעין במטרה לאתר את המפגעים.

אזרחים שחלפו במקום התקשרו למד"א ולמשטרה ודיווחו על תאונת דרכים. רק כאשר הגיעו הכוחות למקום, התברר כי מדובר בפיגוע ירי ולא בתאונה. כוחות גדולים של צה"ל ומד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצוע טיפול ראשוני, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. 

בעקבות האירוע החמור הוכרזה כוננות גבוהה בכל אזור יהודה ושומרון מחשש לגל פיגועים. המשטרה והצבא ערוכים בכוחות גבוהים בכל האזור מחשש להתלקחות.

"גדודי עימאד מורנייה" לקחו אחריות על הירי

פראמדיק מד"א ירקון, צחי כהן, שהוזעק לזירת הפיגוע סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים הראשונים לאחר האירוע. "קיבלנו קריאה על האירוע, הגענו למקום וזיהינו רכב בתעלה. בסביבת הרכב מצאנו גבר שנפגע מירי בראשו, בנוסף היו סימני קליעים על הרכב. עשינו את כל ניסיונות ההחייאה ההכרחיים, אבל לאחר מספר דקות רופא צבאי נאלץ לקבוע את מותו במקום".

מאוחר יותר נטלו "גדודי עימאד מורנייה", אחד מהפלגים החמושים ב"גדודי חללי אל-אקצה", אחריות לפיגוע הירי. בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות "מען", נמסר כי "פעילי הארגון הצליחו לסגת מהמקום ללא פגע". יצויין כי בעבר נטל הארגון אחריות על מספר פיגועי ירי נגד מטרות ישראליות בשומרון.