ההרוג בפיגוע הירי בשומרון: מאיר חי, אב ל-7

אש נפתחה אחה"צ מרכב חולף לעבר רכבו של תושב שבי שומרון, מאיר חי, שנסע על כביש 57 סמוך ליישובו. חי נפצע אנוש בראשו וצוותי מד"א נאלצו לקבוע את מותו במקום. צה"ל והשב"כ סגרו את האזור ופתחו במצוד אחר היורה, גדודי חללי אל-אקצה נטלו אחריות לפיגוע. מאיר חי הותיר אחריו 7 ילדים, הקטנה שבהם בת חודשיים בלבד

פיגוע טרור בשומרון: אזרח ישראלי תושב השומרון נרצח אחר הצהריים בפיגוע ירי שאירע בין הישוב עינב לשבי שומרון, על ציר 57.

ההרוג בפיגוע הוא מאיר אבשלום חי, בן 40 ואב ל-7 משבי שומרון. הוא התגורר כ-14 שנה ביישוב, וגידל שם את ילדיו, שהצעירה בהם נולדה רק לפני כחודשיים. חי עבד כמנהל תלמוד תורה ביישוב.

מחקירת הפיגוע עולה כי בשעה 16:30 יצא חי מהיישוב מעינב לכיוון שבי שומרון. רכב שעקף אותו פתח באש לעברו. מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע באורח אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד. האזור נסגר לתנועה על ידי הצבא, ועד עתה נערכות סריקות נרחבות באזור בסיוע שב"כ וכוחות מודיעין במטרה לאתר את המפגעים.

רכב המחבלים נמצא בוער בקרבת מקום

אזרחים שחלפו במקום התקשרו למד"א ולמשטרה ודיווחו על תאונת דרכים. רק כאשר הגיעו הכוחות למקום, התברר כי מדובר בפיגוע ירי ולא בתאונה. כוחות גדולים של צה"ל ומד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצוע טיפול ראשוני, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. 

כמה שעות לאחר הפיגוע איתרו מנגנוני הביטחון הפלסטינים בקרבת מקום, באחד ממטעי הזיתים סמוך לכפר עצירה א-שימאלייה, רכב מסוג פולקסוואגן גולף כשהוא עולה באש. גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי זהו הרכב ששימש את חוליית המחבלים, והוא הוצת כדי לנסות ולהעלים ראיות.

בעקבות האירוע החמור הוכרזה כוננות גבוהה בכל אזור יהודה ושומרון מחשש לגל פיגועים. המשטרה והצבא ערוכים בכוחות גבוהים בכל האזור מחשש להתלקחות.

"גדודי עימאד מורנייה" לקחו אחריות על הירי

פראמדיק מד"א ירקון, צחי כהן, שהוזעק לזירת הפיגוע סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים הראשונים לאחר האירוע. "קיבלנו קריאה על האירוע, הגענו למקום וזיהינו רכב בתעלה. בסביבת הרכב מצאנו גבר שנפגע מירי בראשו, בנוסף היו סימני קליעים על הרכב. עשינו את כל ניסיונות ההחייאה ההכרחיים, אבל לאחר מספר דקות רופא צבאי נאלץ לקבוע את מותו במקום".

בשעות הערב נטלו "גדודי עימאד מורנייה", אחד מהפלגים החמושים ב"גדודי חללי אל-אקצה", אחריות לפיגוע הירי. בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות "מען", נמסר כי "פעילי הארגון הצליחו לסגת מהמקום ללא פגע". יצויין כי בעבר נטל הארגון אחריות על מספר פיגועי ירי נגד מטרות ישראליות בשומרון.

צה"ל מקיים בידוק מלא בכל מעברי הגבול, והקים מחסומים רבים במטרה לאתר את מבצעי הפיגוע. מצה"ל נמסר עוד כי "צה"ל וכוחות הביטחון יעשו ככל שביכולתם על מנת לאתר ולהביא לדין את המחבלים".

לפני חודש: פיגוע דקירה בקריית ארבע

רק לפני כחודש אירע פיגוע דקירה בקריית ארבע. מחבל פלסטיני תקף ופצע שני ישראלים סמוך לתחנת הדלק, בכניסה ליישוב. חייל גולני מגדוד נחשון שהיה במקום ירה במחבל בראשו ופצע אותו באורח אנוש.

המחבל, חמוש בגרזן ובסכין, הגיע באמצעות מונית לכניסה ליישוב קריית ארבע, ותקף את השניים, גבר בן 45 ואישה בת 52. השניים נפצעו קל בלבד, בצוואר ובראש. לאחר שהחייל ירה וניטרל את המחבל הוזעקו למקום אמבולנסים וכוחות משטרה.