דיווח: "המתווך הגרמני הגיע לעזה, חמאס מתכנס להכריע בעסקת שליט"

בדרך להכרעה: עיתון פלסטיני מדווח כי המתווך הגרמני הגיע הבוקר לעזה והעביר לראשי החמאס את תשובתה של ישראל לעסקה. היום הוא עוזב את האזור וישוב רק בראשית השבוע הבא. הנהגת חמאס בעזה ובדמשק מתכנסת לדון בפרטים - ולהכריע אם לקבל את הצעת ישראל לעסקת חילופי האסירים. מקורב לשיחות: "בדמשק יצביעו על ההחלטה"

הנהגת חמאס מתכנסת להכריע בעסקת שליט: המתווך הגרמני הגיע הבוקר לרצועת עזה והעביר לראשי הארגון את התשובה המסוייגת של ישראל בעניין עסקת שליט. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי המתווך עצמו יעזוב היום את האזור לחופשת חג המולד בגרמניה, אך אנשיו יישארו בעזה על מנת לקבל את תשובת החמאס.

העיתון הפלסטיני "אל-מנאר", הרואה אור במזרח ירושלים, מדווח הבוקר כי עם הגעתו של המתווך לרצועה, התכנסה הנהגת חמאס ולדון בפרטי פרטים בתשובה שגיבש "פורום השביעייה". במקביל להתכנסות בעזה, גם ראשי הארגון בדמשק מתכנסים על מנת להתעדכן בפרטים.

"המתווך ישוב לישראל בלילה שבין שבת לראשון על מנת להמשיך את משימתו", אמרו הבוקר גורמים פלסטיניים, והוסיפו כי "לאחר שיקבלו את התשובה בעזה, תצא משלחת של החמאס לדמשק - על מנת להצביע על ההחלטה".

הגורמים הפלסטיניים ציינו כי בשל מכבש הלחצים הכבד של מצרים וגרמניה על החמאס, ביקשו אנשיו מהמתווך להקל עליהם במעט, ולאפשר להם לנהל בשקט גם את המגעים עם ראשי האסירים בבתי הכלא הישראליים.

"חמאס רוצה לסיים כבר את העסקה"

"הבקשה הזו מעידה על רצונו של החמאס לסיים את העסקה", אמרו המקורבים לעיתון הפלסטיני. "יו"ר הלשכה המדינית חאלד משעל גם קיבל שיחות טלפון מכמה בכירים אירופאים שהבטיחו לו כי הערבויות שהעניקו לו במסגרת העסקה עומדות בעינן", הם הוסיפו. אותן "ערבויות" קשורות בהעברתם של האסירים שצפויים להיות מגורשים למדינות אירופה - בחזרה לשטחי הרשות, בתום התקופה שתוגדר בפרטי העסקה.

ואילו במצרים אומרים הבוקר כי כפי שזה נראה כעת, לא תושלם עסקה לפני סוף השנה. גורמים בקהיר הביעו תקווה כי "העסקה תושלם בשבוע הראשון של חודש ינואר", אך הדגישו כי בשלב זה עדיין "אין מועד מוגדר להשלמתה".

בתוך כך כינס הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את הקבינט המדיני-ביטחוני, כבכל יום רביעי, על מנת לדון בנושאי השעה. בין השאר, עסק הדיון גם בנושא המגעים לשחרורו של שליט, אך מלשכת ראש הממשלה נמסר כי רובו הוקדש לאיום הגרעין האירני.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

שרה נתניהו נפגשה עם אביבה שליט: "היי חזקה"

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט