אשת הנווט השבוי: "אי לקיחת החלטה היא חריצת דינו של גלעד"

תמי ארד קוראת לשחרר את שליט בכל מחיר: "לא אהוד ברק ולא נתניהו היו דוחים את העסקה אם זה היה הילד שלהם", אמרה בראיון שנערך בשעות הקריטיות שלפני ההכרעה על ביצוע העסקה לשחרורו של גלעד שליט, והוסיפה: "מת אי אפשר להחזיר"

תמי ארד, אשתו של הנווט הנעדר רון ארד, קוראת הערב לראש הממשלה בראיון לגלי צה"ל להשלים את העסקה לשחרורו של גלעד שליט ולהשיבו הביתה בהקדם. "אם הוא נלחם ונופל בשבי - החובה המוסרית שלנו היא להציל אותו", אמרה ארד בראיון לתכנית "חמש בערב" עם ירון וילנסקי, "ממוות אתה כבר לא יכול להציל", היא אומרת.

"בעיניי צריך לקבל החלטה על פי קוד אתי", היא מייעצת למקבלי ההחלטות שיחליטו בימים הקרובים על גורלו של שליט. "כשאני קיבלתי את התמונה הראשונה מרון, אות חיים, היינו בטוחים שנראה אותו בחיים בחזרה, וזה לא היה כך".

לדבריה עסקה לחילופי שבויים היא לא תמריץ לחטיפות. "לא אהוד ברק ולא נתניהו היו דוחים את העסקה אם זה היה הילד שלהם", הצהירה ארד, שניסיונה הרב מגביר את ההזדהות שלה עם משפחת שליט. "לחיות עם הידיעה שלא יודעים כלום זה לא פשוט. למעלה מ-23 שנים שאנחנו רוצים לדעת מה קרה לו".

זו ההזדמנות של נתניהו להוכיח מנהיגות"

"במקרה של גלעד - יודעים שהוא חי. אי לקיחת החלטה משמעותה חריצת דינו של גלעד, כי הסיכוי שהוא יחזור אחר כך, הוא לא בטוח", אמרה ארד והוסיפה שהיא מבינה את הקשיים שעומדים בפני ראש הממשלה. "נתניהו לא במצב קל, יש לו על הכתפיים את אובמה, את המחנה שלו, יש לו את המתנגדים לעסקה ואת משפחת שליט, אבל זאת ההזדמנות שלו להוכיח שהוא מנהיג חזק, שהוא לקח החלטה כי הוא מאמין שצריך להחזיר חיילים שנשלחים לקרב.

"אם גלעד נלחם ונפל בשבי חי, החובה המוסרית להחזיר אותו הביתה - מת אי אפשר להחזיר", אמרה בצער והוסיפה "זה הקוד האתי, אי אפשר להחזיר או לא על פי הלך ציבורי, אני רוצה לראות מישהו שהילד שלו מתגייס ליחידה קרבית שיקום ויאמר, 'אני מוכן לוותר עליו'".

בן דודו של גלעד: "אסר לבזבז זמן"

בני משפחתו של גלעד, שמבינים שמדובר בימים קריטיים, דואגים להפגין נוכחות מחוץ ללשכת ראש הממשלה כדי לנסות להשפיע על החלטת שרי השביעייה. בן דודו של גלעד, אייל רז קורא לחברי הממשלה לא לבזבז זמן.

מוקדם יותר הבוקר נפגשו הוריו של שליט, נועם ואביבה עם ראש הממשלה שעדכן אותם בפרטי תוצאות פגישת "פורום השביעייה" שהתכנסה הבוקר לדיון רביעי תוך יממה במתווה העסקה. שרי השביעייה יתכנסו להמשך הדיון בפרטי העסקה בשעה 20:00.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

שרה נתניהו נפגשה עם אביבה שליט: "היי חזקה"

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: רון ארד