מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

הלחץ על ראש הממשלה להשלים את העסקה גובר - ואף שובר מוסכמות. תמונתו של גלעד שליט עליה "הודבקו" פניו של יאיר נתניהו, בנו של רה"מ, מופצות בתפוצה רחבה באמצעות הדואר האלקטרוני. במטה המאבק לא מכירים את התמונה, אך שבים ומדגישים: לא מפקירים חיילים בשבי

הלחץ על ראש הממשלה גובר: בהודעת דואר אלקטרוני המופצת בימים האחרונים בתפוצה רחבה, מוצגת תמונתו של החייל החטוף גלעד שליט מתוך קלטת הווידאו שפורסמה לפני כחודשיים, כשפניו של החייל הוחלפו בפניו של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בכותרת ההודעה נכתב "נתניהו, נהג בו כאילו היה בנך שלך".

נתניהו הבן התגייס לפני כחצי שנה לצה"ל, ושובץ בנציגות דובר צה"ל בפיקוד מרכז, לאחר שסיים בהצלחה קורס הכשרה שעבר. מאז גיוסו נמתחה לא אחת ביקורת על ראש הממשלה, שכן המצדדים בשחרורו של שליט ציפו כי הוא ישנה את מדיניותו ולו במעט - בעקבות גיוס בנו. עם זאת, במטה המאבק לשחרורו של גלעד שליט לא מכירים את המייל המופץ עם תמונתו של יאיר.

"יעלון צריך לקחת אחריות על חיילים שנופלים בשבי"

במקביל, ממשיכים במטה המאבק להפעיל מכבש לחצים על שרי פורום ה"שביעייה", בניסיון להביא לאישור העסקה. דובר המטה שמשון ליבמן, מתח הבוקר ביקורת על השר בוגי יעלון, המתנגד למתווה העסקה הנוכחי. "הוא בתור רמטכ"ל לשעבר צריך לקחת אחריות על חיילים שנופלים בשבי", אמר ליבמן מחוץ ללשכת ראש הממשלה בירושלים.

לצד המפגינים שהתאספו היום מחוץ ללשכת נתניהו, הגיע גם מפגין בודד המתנגד לעסקה, ואשר בא להשמיע את דעתו. בשלט שהניף המפגין כתב "לעצור את העסקה המופקרת", והביע התנגדות למה שכינה "שחרור סיטונאי של מחבלים".

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

הפגישה בין המשפחה לנתניהו נדחתה

לקראת השעה 13:00 בצהריים נכנסו נועם ואביבה שליט, הוריו של גלעד, לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הפגישה המכרעת הייתה אמורה להתקיים בבוקר, אך נדחתה כדי לאפשר את הפגישה הרביעית של פורום השביעייה. 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

נדחתה הפגישה בין משפחת שליט לראש הממשלה

שרה נתניהו נפגשה עם אביבה שליט: "היי חזקה"

שרי השביעיה כונסו במפתיע: "השתיקה יפה לנושא הזה"