הבוקר: משפחת שליט תיפגש עם רה"מ

נועם ואביבה שליט ייפגשו הבוקר עם ראש הממשלה, טרם פגישת שרי השביעייה. הרמטכ"ל גבי אשכנזי הגיע כדי לפעול לאישור העסקה. השרים ליברמן, בגין ויעלון נוטים להתנגד, השרים ברק מרידור וישי יתמכו. הערכה: נתניהו יתנגד לעסקה אם מחבלים לא יגורשו

שרי השביעייה יתכנסו פעם נוספת הבוקר לדיון רביעי, לאחר שאמש נפגשו שלוש פעמים. טרם פגישתם, ייפגשו אביבה ונועם שליט הבוקר ב-9:30 עם ראש הממשלה נתניהו.

בישיבה השלישית שקיימו בשעות הערב השתתף גם הרמטכ"ל גבי אשכנזי שהפעיל את מלוא כובד משקלו כדי להביא לאישור העסקה. בפורום השביעייה חברים שישה שרים בנוסף לראש הממשלה נתניהו, והדעות ביניהם חלוקות. חלוקת הכוחות בתוך השביעייה היא כזו: השרים משה יעלון, בני בגין ושר החוץ אביגדור ליברמן צפויים להתנגד לעסקה, בעוד ששר הביטחון אהוד ברק, דן מרידור והשר אלי ישי, צפויים לתמוך. יש לציין כי השביעייה לא יכולה לאשר את העסקה, אלא יש לקיים על כך דיון בממשלה - שם יש לנתניהו רוב גדול.

נתניהו מוכן לשחרר רוצחים - אך לא לגדה

לדברי מקורות המקורבים לעסקה, ראש הממשלה מוכן לשחרר רוצחים אך לא לשחררם לגדה. נתניהו לא מוכן שעסקה לשחרור שליט תוביל לרצח של ישראלים נוספים. יש הסכמה לשחררם לעזה או לחו"ל, אך לא ליהודה ושומרון – שם ישנה קרבה לריכוזי אוכלוסיה ישראלית. נושא הגירוש הוא נושא רגיש אצל חמאס. 

בזמן שמדינה שלמה מחכה להכרעה בנושא עסקת שליט, כתבו אתמול הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב הנרגש הם הביעו את רצונם שראש הממשלה בנימין נתניהו יסכים לתנאי העסקה על מנת שגלעד ישוב הביתה. נועם ואביבה אף מדגישים את הסכנה אם הסיבוב הזה של השיחות יסתיים בכישלון.

"אנו חשים כי הימים הקרובים, הם הרי גורל לבננו האהוב גלעד", לשון המכתב, "אנו עוקבים בדאגה עמוקה ובתקווה גדולה אחרי מהלכיה של ממשלת ישראל ושלך אדוני בנימין נתניהו העומד בראשה, במאמציכם הכנים להחזיר את גלעד הביתה".

"אל תשימו את כל בעיות המזה"ת על גלעד"

נועם ואביבה ממשיכים ואומרים: "אנא אל תפילו על כתפיו הצרות של בנינו את כל הבעיות במזרח התיכון, אנא ראו את בננו גלעד כחייל שנשבה על ידי ארגון טרור. במהלך השנים הללו נעשו טעויות ומשגים, שלא ניתן לתקנם או לשנותם. על כל הללו, בננו גלעד לא צריך להיות הקורבן ולשלם במחיר חייו".

הוריו של גלעד מסכמים את המכתב כשהם מביעים תמיכה בראש הממשלה נתניהו ובחגי הדס, הממונה מטעם הממשלה על המשא ומתן להחזרתו של גלעד הביתה. "אנחנו מפצירים בך לא לחזור על הטרגדיה של רון ארד. ליבנו אומר כי הפרק הזה של המו"מ מגיע לנקודת אל-חזור. אנחנו נמצאים כרגע בצומת חשובה, צומת המהווה בחירה בין חיים למוות".

נועם שליט ציין לפני מתן המכתב לאחד מיועציו של נתניהו, כי הם מקווים לשמוע בשורות טובות בפגישתם מחר עם ראש הממשלה. אחד מבכירי החמאס בעזה, עיזאת א-רישק, ציין כי החמאס מחכה לקבל בכל רגע את תשובת ישראל להצעה שהועברה על ידם למתווך הגרמני.

הבוקר: שרי השביעייה התכנסו בפעם הראשונה

תוכן ישיבות השביעייה לא פורסם בכלי התקשורת. בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "איננו מוסרים מידע על תוכנן או על עצם קיומן של ישיבות ביטחוניות".

שרי הממשלה סירבו להתייחס להתקדמות בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, על פי מקורות זרים, במו"מ על החזרת גלעד שליט. היחיד שהסכים לומר כמה מילים לתקשורת היה שר הפנים אלי ישי , שאמר כי "כולנו תפילה שאכן בעזרת השם גלעד שליט יחזור בקרוב הביתה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

שרי השביעיה כונסו במפתיע: "השתיקה יפה לנושא הזה"

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

אשתו של ברגותי בטוחה שהוא ישוחרר בעסקת שליט

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

הווידאופדיה: גלעד שליט