שרי השביעיה כונסו לדיון: "השתיקה יפה לנושא"

ראש הממשלה זימן בשעת לילה מאוחרת את שרי פורום "השביעיה" לדיון הבוקר לפני ישיבת הממשלה. נושא הדיון לא נמסר, אולם הוא מתרחש רגע לפני ביקורו של ראש המודיעין המצרי עומר סלימאן בישראל. השר אלי ישי: "זה מסוג הנושאים שהשתיקה יפה להם. צריך להרבות בתפילה כדי שגלעד יחזור הביתה"

בעוד הדיווחים על התקדמות בדרך לעסקת שליט נמשכים בכלי התקשורת הזרים, בירושלים התכנסו הבוקר שרי "פורום השביעיה" של נתניהו לדיון בטחוני שתוכנו לא נמסר לפרסום.

השרים זומנו לישיבה בשעת לילה מאוחרת, אולם תוכן הישיבה לא פורסם בכלי התקשורת. בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "איננו מוסרים מידע על תוכנן או על עצם קיומן של ישיבות ביטחוניות".

שרי הממשלה סירבו להתייחס להתקדמות בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, על פי מקורות זרים, במו"מ על החזרת גלעד שליט. היחיד שהסכים לומר כמה מילים לתקשורת היה שר הפנים אלי ישי , שאמר כי "כולנו תפילה שאכן בעזרת השם גלעד שליט יחזור בקרוב הביתה".

השר ישי נשאל על ביקורו של שר המודיעין המצרי, עומר סלימאן, בישראל, והשיב: "מפגשים מהסוג הזה מתקיימים לעתים די קרובות, ודנים בהם במגוון רחב של נושאים. לא נכון כרגע לפרט מה הנושא הכי חשוב. זה מסוג הנושאים שהשתיקה יפה להם. צריך להרבות בתפילה כדי שגלעד יחזור הביתה".  

דיווחים זרים: ישראל תשיב השבוע להצעת חמאס

רשת "פוקס ניוז" דיווחה בסוף השבוע כי ישראל מעכבת תשובתה בנוגע לעסקה כבר שלושה שבועות בשל התלבטויותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי הדיווח, חילוקי הדעות בין שרי "השביעיה", שבעת השרים שיכריעו בסוגיית הצעת חמאס הם שמונעים קבלת החלטה וקבלת ההסכם.

בדיווח אחר מסוף השבוע, בעיתון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", נמסר כי ישראל צפויה לתת את תשובתה בעניין עסקת שליט עד היום. על פי הדיווח, ישראל צפויה להשיב למצרים האם היא מאשרת את שחרורם של 50 האסירים האחרונים העומדים בלב המחלוקת בינה לחמאס. "אם ישראל תשיב בחיוב להצעה, שליט יועבר בחזרה לישראל", אמר גורם מדיני לעיתון.

משפחת שליט: "הידיעות לא עוברות ליד אוזן אטומה"

הדיווחים הסותרים בנוגע לעסקת שחרור אסירים שתוביל לשחרורו של גלעד שליט גורמים לאי-נוחות במטה המאבק לשחרור החייל החטוף, שם אמרו הערב כי "לא ייתכן שעניין השבתו של גלעד לא ייפתר בזמן הקרוב".

"כל הידיעות האלה לא עוברות ליד אוזן אטומה, הן מחסירות עוד פעימה אחת אצלנו, אבל אנחנו משתדלים לא לתת משקל לדברים האלו ויודעים שמאחוריהם יש לוחמה פסיכולוגית או חלק ממשא ומתן", אמר שמשון ליבמן, יו"ר המטה לשחרור גלעד שליט בריאיון לקול ישראל. "אנחנו נסמכים על דברי המקורות המוסמכים ומקווים שגם משפחת שליט עושה כך", הוסיף.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

אשתו של ברגותי בטוחה שהוא ישוחרר בעסקת שליט

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

הווידאופדיה: גלעד שליט