הרמטכ"ל על פרשת המאבטח: "תקלה מצערת"

בפעם הראשונה מאז התפוצצה ברעש גדול פרשת סרן ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל הנאשם בניסיון אונס ומעשה סדום, מתייחס רב אלוף גבי אשכנזי לחשדות החמורים. "הכרתי אותו, הוא איבטח אותי מספר פעמים", אמר הרמטכ"ל בראיון בגלי צה"ל, "מוטב היה שהאירוע הזה לא היה קורה, זאת תקלה ואם זה נכון זה מצער - אבל לא צריך להכליל"

הרמטכ"ל גבי אשכנזי התייחס היום לראשונה לפרשת מעצרו של סרן ארז אפרתי, קצין ביחידת האבטחה שלו שנאשם בעבירות חמורות של ניסיון אונס וניסיון ביצוע מעשים מגונים בצעירה בנמל תל אביב, בערב מסיבת הרווקים שלו.

בראיון מיוחד ומקיף ל"שירותרום" בגלי צה"ל, אמר הרמטכ"ל כי הוא סומך על יחידת האבטחה שלו, אבל תהליכי המיון הבאים יהיו יותר עמוקים. "מוטב היה שהאירוע הזה לא היה קורה, זאת תקלה ואם זה נכון זה מצער, אבל לא צריך להכליל את כולם, ביטחוני מופקד בידיים אמונות", אמר הרמטכ"ל לאילנה דיין.

"הכרתי אותו, הוא אבטח אותי מספר פעמים. אני סומך על יחידת האבטחה שעושה עבודה יוצאת מן הכלל ויש לנו ולשב"כ תהליכי סינון מהטובים שיש, אבל אולי נוכל לעשות תהליכים עוד יותר עמוקים כדי למנוע מקרה מסוג זה".

בית המשפט: לא לכבול את אפרתי

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה הבוקר לשירות בתי הסוהר שלא לכבול את מאבטח הרמטכ"ל בתאו במהלך שעות הלילה. בעקבות עתירה שהגישו עורכי דינו של אפרתי, התקיים הבוקר דיון בו טענו עורכי הדין קרן ובני נהרי שאין צורך לאזוק את אפרתי למיטתו מאחר שנערכו לו שתי בדיקות פסיכיאטריות, שתוצאותיהן לא הצביעו על נטיות אובדניות.

"מצבו הנפשי מצריך אזיקה למיטה והוא כבול מתוך הגנה", אמר נציג שירות בתי הסוהר בדיון. "הלחץ, המופנמות והסירוב להיבדק בבדיקה הראשונית, העלו חשש ממשי שהעותר ישלח ידו בנפשו. הרשות, הוסיף, "רק רוצה לוודא שבריאות נפשו וגופו תתקיים".

עורך דינו של אפרתי בני נהרי השיב כי ברור שמאבטח הרמטכ"ל, הנאשם שניסה לאנוס ולתקוף צעירה בנמל תל אביב לפני כשבועיים, נמצא במצב רוח ירוד מאחר שהוא אדם ללא עבר פלילי, שמצא עצמו מאחורי סוגר ובריח. גם היום הגיעה לאולם ארוסתו של אפרתי, ורד אלי, כדי לתמוך בו והשניים החליפו מבטים וחיוכים במהלך הדיון.

השופט צבי גורפינקל הסכים עם טיעוניו של נהרי ואמר כי אמנם אפרתי סירב לעבור בדיקה ראשונית, אך לאחר מכן עבר שתי בדיקות, שהאחרונה שבהן בוצעה ב-7 בדצמבר על ידי פסיכיאטר מומחה, שלא מצא עדות למחשבה אובדנית.

גם אתמול התקיימה בדיקה בה בהסתבר ש"העותר מתוח וחרדתי", אולם לא נמצאו כל סימנים פסיכוטיים. השופט ציין מקרים קודמים בהם התאבדו עצירים בבתי המעצר ואמר כי דאגת שב"ס מובנת, אך כל מקרה צריך להיבחן לסיבותיו. "עם כל הכבוד לשרות בתי הסוהר, מצבו של העותר לא ייקבע על ידי הסוהרים, אלא רק על ידי אנשי המקצוע" וסיכם "כבילתו אינה מידתית".

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.   

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

 חבריו של המאבטח: "יהיו הפתעות"

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

האם הקצין החשוד אנס בעבר?