דיווח: חמאס מאיים לחדש הפיגועים בישראל

לאחר שנים של שקט יחסי, חמאס מאיים לחדש את פעילות הטרור מתוך הגדה המערבית. דיווח ברשתות הערביות מגלה שראשי החמאס הורו לחדש את הפעילות ואף מינו מפקדים לאזורים השונים בגדה. במקביל לאיומים על חידוש הטרור מאיימים בחמאס להקשיח עמדות במו"מ לשחרור האסירים, ולא לשחרר את שליט עד שישוחררו כל האסירים שדרש

חמאס מאיים לחדש את הפיגועים מהגדה: חברי הפיקוד הצבאי של חמאס בראשות אחד אל ג'עברי, נתנו הנחייה לחדש את תשתית הטרור שלהם בגדה המערבית, לאחר שנים שבהם הייתה הוראה מפורשת של חמאס לא להוציא פיגועי טרור מהגדה.

על פי הדיווח, שטרם אומת עם מקורות נוספים, ראשי החמאס כבר מינו מפקדים חדשים לאזורים השונים בגדה, כדי לנסות לבצע פיגועים בישראל מתוך ערי הגדה, חרף ניסיונות הסיכול של מערכת הביטחון הישראלית והפלסטינית.

הפת"ח לחמאס: "אל תוותרו על אף אסיר בעסקה"

במקביל לאיומים לחדש את הטרור בתוך ערי ישראל, נמשך המשא ומתן עם ראשי החמאס לקראת עסקת שחרור האסירים הפלסטינים התמורה לחייל החטוף גלעד שליט. "העיכוב (בחתימת העסקה) נגרם מהעקשנות ומהתמרונים של ישראל. הם מסכימים ואז חוזרים בהם", אמר מנהיג חמאס חאלד משעל בכנס שנערך היום בדמשק.

לדבריו חמאס לא תחתום על עסקה עד שלא תקבל את כל התנאים שהציבה בתמורה לשחרור שליט. "אנחנו יודעים שלמנהיגות הישראלית, לנתניהו ולצוות שלו, אין ברירה אלא לשחרר את האסירים והאסירות שדרשנו לקבל, כי בלי זה שליט לא יחזור אליהם, אינשאללה", הוסיף משעל.

הטון וההערכה של חאלד לא מרמזים על גמישות בעמדות של חמאס במשא ומתן עם ישראל על שחרור האסירים הפלסטינים. חמאס מצדו מכחיש שיש מחלוקת בין הנהגת החמאס בעזה לבין ההנהגה שיושבת בדמשק.

החלק המדאיג הוא הרוח הגבית שהוא מקבל מהפת"ח. אחד הבכירים בפת"ח, חוסאם חאדר פנה היום לארגון החמאס והציע לו לחכות אפילו שנים, עד שכל האסירים שחמאס דורש ישוחררו. "זה ייתן לכם רוח גבית עצומה למאבק הפלסטיני", ציין חאדר.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.