ראש אמ"ן: "לאירן יש מספיק אורניום לפצצה"

האלוף עמוס ידלין הגיע היום לכנס לביטחון לאומי בת"א, ועימו שלל אזהרות. "גוש דן כולו נמצא תחת איום של נשק תלול מסלול מכיוון אירן, סוריה וחיזבאללה", אמר ראש אמ"ן. ידלין הוסיף כי לאירן יש כבר כמות אורניום המספיקה לפצצה גרעינית, אולם עם זאת, מדובר באורניום המועשר ברמה נמוכה ובפני אירן ניצבת עוד כברת דרך

ראש אמ"ן מעדכן על התקדמות הגרעין האירני. ארכיון (חדשות 2)

הפצצה מתקתקת: ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין אמר היום בכנס מחקר לביטחון לאומי כי שנערך ברמת אביב כי ברשות אירן מספיק אורניום לצורך ייצור פצצה גרעינית, למרות שמדובר באורניום ברמת העשרה נמוכה.

ראש אמ"ן הביע דאגה מהתקדמות פרויקט הגרעין האירני, במיוחד בשנה האחרונה. עם זאת, האלוף ידלין פירט כי האורניום המועשר שנמצא כרגע בהישג ידם של האירנים הוא ברמה של 4.5 אחוזים - בעוד על מנת לפתח פצצה, יש להעשיר את החומר ברמה של 33 אחוז לפחות.

"אולם הרצאות זה, וגוש דן כולו, נמצאים תחת איום של נשק תלול מסלול משלוש חזיתות: אירן, סוריה וחיזבאללה", אמר ידלין, וציין גם את המאמצים הגדולים שעושה חמאס כדי להגיע לאותה יכולת צבאית.

מאידך, ציין לטובה ראש אמ"ן את השיפור שחל ביכולת ההרתעה של ישראל בעקבות מלחמת לבנון ה-2 ומבצע עופרת יצוקה בעזה. "בתקופה האחרונה לא נהרג אף חייל או אזרח ישראלי בפעולות טרור, תופעה שלא הייתה כמותה בעשורים האחרונים", כך לדברי ידלין, "לאויב כיום יש שיקולי רווח והפסד בין תועלת הפגיעה בנו לבין מוכנותו להסתכן".

האירנים: "טילינו יפגעו בלב תל אביב"

בחודש שעבר ערכה אירן תרגיל המדמה הגנה על המרחב האווירי שמעל לאתרי הגרעין בשטחה. "אם האויב רוצה לבחון את מזלו הרע ולשגר טיל לעבר אירן, עליו לדעת כי בטרם ישקע האבק על אדמתנו, טילינו יפגעו בלב תל אביב", איים בזמנו בכיר במשמרות המהפכה.

מפקד התרגיל, הגנרל אמיר עלי חאג'יזדה, הדגיש כי למרות הפעילות רחבת ההיקף, אין צורך להיבהל מהאיומים שמשמיעה ישראל נגד טהרן. "זה חלק מהמלחמה הפסיכולוגית שלהם", הסביר בביטול.

האם ישראל תתקוף באירן?

יום כיפור: האירנים מתרגלים ירי טילים ארוכי טווח

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק