חיל הים חילץ אזרח אוסטרלי שנקלע למצוקה בלב ים

חיל הים לא מפסיק לעבוד: הבוקר התקבלה במפקדת החיל הודעה על סירה שמשדרת אותות מצוקה. מפקד חיל הים החליט להוציא לאזור מספר כלי שיט בניסיון לאתרה. ספינת טילים של חיל הים איתרה מול חופי עכו אזרח אוסטרלי, שלדבריו נקלע למצוקה, לא הצליח להזעיק עזרה ושהה בלב ים מספר ימים. האיש חולץ ופונה לטיפול רפואי בישראל

ספינת טילים של חיל הים חילצה בשעות צהריים אזרח אוסטרלי אשר הפליג לבדו על כלי שיט קטן, נקלע למצוקה בים הסוער מערבית לחופי עכו, ושרד במשך מספר ימים בלב הים התיכון. האוסטרלי פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה.

מצה"ל נמסר כי היום בשעות הצהריים קיבל חיל הים הודעה מכלי שיט בלב ים על כלי שיט סמוך אליו הנמצא במצוקה. מפקד חיל הים האלוף אליעזר מרום החליט להוציא לאלתר לאזור מספר כלי שיט בניסיון לאתר אותו.

לאחר ההגעה למקום, איתרה ספינת טילים של חיל הים אזרח אוסטרלי, שמבירור ראשוני עלה כי הוא נקלע למצוקה ולא הצליח להזעיק עזרה. האזרח הועבר לספינת הטילים של החיל שהגיעה לנמל חיפה, ומשם הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

לוחמי 669 חילצו 5 מלחים אוקראינים

אירוע החילוץ היום מצטרף לחילוץ ההירואי שביצעו במוצאי שבת כוחות חיל האוויר וחיל הים. ספינת הסוחר "salla 2" טבעה בליל שישי מול חופי חיפה, מחוץ למים הטריטוריאלים של ישראל במרחק של כ-80 קילומטרים מהחוף. הספינה שטבעה נשאה את דגל טוגו, אולם הבעלות עליה הייתה בבעלות ישראלית. לא היו ישראלים על הסיפון.

סמוך לשעה 02:00 התקבלו בישראל אותות מצוקה מהספינה שעשתה את דרכה מיוון לנמל חיפה. למקום יצאו ספינות חיל הים וספינות של נאט"ו המשייטות באזור. על הספינה היו 13 אנשי צוות, שישה מהם ניצלו וחולצו על ידי לוחמי 669 של חיל הים, השאר עדיין לא אותרו.

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 כי קרוב ל-48 שעות לאחר הטביעה של אוניית הסחר מול חופי חיפה, מתברר כי הסיבה לטביעה היא ככל הנראה כמויות גדולות של סולר שהוברחו על סיפונה באופן לא חוקי. כעת מנסה המשטרה לאתר את מי שעמד מאחורי ההפלגה, שלאחר סיומה הטרגי עדיין נעדרים חמישה אנשי צוות אוקראינים.

ליחידת "להב-"433 הגיעו כבר לפני מספר ימים דיווחים שהאונייה "salla 2" עוסקת בהברחת סולר לישראל. על פי החשד, היא ביצעה גיחות מטורקיה דרך קפריסין לישראל, כמה פעמים בחודשים האחרונים, בכל פעם כמות של 100 אלף ליטר סולר.