בת 22 נפצעה קל בפיגוע דקירה ליד גוש עציון

כוחות רבים של צה"ל מחפשים אחר המחבל שדקר הלילה צעירה בגבה, בעת שהמתינה לאוטובוס, בצומת גוש עציון, ונמלט מהמקום. צוות של מד"א פינה את הצעירה במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון: פלסטיני דקר הלילה צעירה בת 22 ופצע אותה קל עד בינוני, בצומת גוש-עציון, מדרום מערב לבית לחם. צוות של מד"א פינה את הצעירה לבית החולים הדסה עין כרם וכוחות צה"ל החלו לסרוק את האזור לאיתור הדוקר שנמלט מהמקום.

הפתיע אותם מאחורה

קצת אחרי חצות, הגיח הפלסטינים מאחורי הצעירה, תושבת קרני שומרון, שהמתינה בתחנת אוטובוס, דקר אותה בגבה ונמלט ברגל מהמקום. בצה"ל החלו מיד בחיפושים אחר הדוקר הנמלט והציבו מחסומים באזור. מעדויות בשטח המחבל ברח מיד לאחר שתקף את הצעירה, מבלי שהספיק לפגוע באנשים נוספים.

"מצאנו אותה על הרצפה, שוכבת על הבטן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פרמדיק מד"א ירושלים, גל פחיס שהגיע למקום הדקירה. לדברי פחיס הצעירה חיכתה לאוטובוס יחד עם קבוצת אנשים נוספים, כשהגיח המחבל בהפתעה מאחוריהם ודקר את הצעירה פעם אחת בגבה. "טיפלנו בה ופנינו אותה להדסה עין כרם", סיפר הפרמדיק על הפינוי ליחידת הטראומה של בית החולים, "היא הייתה בהכרה כל הזמן, ומצבה היה בעת הפינוי בינוני". 

חודש שעבר: מחבל בקריית ארבע

לפני כשלושה שבועות תקף מחבל פלסטיני ופצע שני ישראלים סמוך לתחנת הדלק, בכניסה לקריית ארבע. חייל גולני מגדוד נחשון שהיה במקום ירה במחבל בראשו ופצע אותו באורח אנוש.

המחבל, חמוש בגרזן ובסכין, הגיע אחר הצהריים באמצעות מונית לכניסה ליישוב ותקף את השניים, גבר בן 45 ואישה בת 52. למרבה המזל השניים נפצעו קל בלבד, בצוואר ובראש והם פונו לטיפול בבית חולים.

המשטרה והצבא פתחו בחקירת נסיבות האירוע. בין השאר נבדק האם מדובר באירוע של אדם בודד שפעל על דעת עצמו, או האם היה חלק מארגון מסויים. בשלב זה שום ארגון פלסטיני לא נטל אחריות לדקירה.