הבוקר: חודשו החיפושים אחר ניצולים מהספינה

הפלגה שגרתית של ספינת סוחר מטורקיה לנמל חיפה הפכה אתמול לדרמה בלב ים לאחר שהספינה, בבעלות ישראלית, טבעה 80 ק"מ מחופי ישראל. לאורך שעות היום אתמול הצטרפו כוחות חיל האוויר וחיל הים לחיפושים במזג אוויר קשה, עד שזיהה מסוק של חיל האוויר 5 ניצולים בלב ים - והעביר אותם במסוק לבי"ח רמב"ם בחיפה

נמשכים החיפושים אחר ניצולים מהספינה: הבוקר מחדש סטיל של חיל הים את החיפושים
אחר ניצולים נוספים, במקום טביעתה של אניית הסוחר, מול חופי צור בסוף השבוע. מצבם של ארבעה מחמשת הניצולים שנמצאו אתמול - מוגדר קל. הניצול החמישי הועבר למחלקה לטיפול נמרץ ומצבו השתפר.

אמש הצליחו כוחות צה"ל לחלץ חמישה מאנשי הצוות הנעדרים שנמצאו בלב ים על-ידי מסוק של חיל האוויר והם הועברו לטיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה.

מבית החולים רמב"ם נמסר אמש כי "עד כה הגיעו לבית החולים חמישה ניצולים, כולם במצב טוב יחסית אולם תשושים לחלוטין. 4 מהם במצב קל במיון, ואחד במצב קשה יותר וסובל מהיפותרמיה. כולם סובלים מצריבות בעיניים בעקבות המגע הממושך עם מי הים, והם הוכנסו למיטות חימום מיוחדות".

"קפצנו למים, אבל הרוח פיזרה אותנו מהר"

אחד הניצולים, ששימש כסגן קצין מכונות על הספינה, סיפר לאחר התאוששתו ברמב"ם כי שהה קרוב ל-24 שעות בתוך המים. "קפצנו למים, אבל הרוח פיזרה אותנו מהר מדי", סיפר קצין המכונות. "פשוט לא הצלחנו להגיע לסירת ההצלה".

ניצול אחר, מכונאי בספינה, סיפר שבשלב מסויים חדרו מים לבטן הספינה, המנוע הפסיק לעבוד והיה לו ברור שהם עומדים להתהפך בגלל שלספינה לא הייתה יכולת תמרון. לבית החולים רמב"ם הגיע גם קונסול אוקראינה בישראל במטרה לסייע לפצועים וליצור קשר עם משפחותיהם באוקראינה.

גורם בכיר בחיל האוויר סיפר על החיפושים אחר ניצולים: "משעות הבוקר ועד עכשיו חיל האוויר שומר על רצף טיסה מעל איזור השברים של הספינה בלב ים. למשימה הוזנקו מסוקי עטלף ויסעור במטרה למצוא את הניצולים, שנראו כמו "נצנוצים" בים. במשימה השתתפו גם כוחות נוספים של מסוקים בריטיים ומסוק מקפריסין במאמצי החילוץ. תנאי הטיסה קשים ביותר, הראות מעורפלת והים סוער".

"במזג אוויר כזה נסחפים מהר מאוד"

"במזג אוויר כזה, גם גופים וגם אנשים נסחפים מהר מאוד", הסביר בני רוזנסקי, מנהל המרכז לחיפוש והצלה של רשות הספנות. "צריך להפעיל את מיטב הידע במטאורולוגיה על מנת לדעת איפה לחפש".

מצבה הטכני של הספינה הוגדר "ירוד", והיא עברה מספר רב של תיקונים לפני שיצאה מנמל חיפה בחודש שעבר. רק לפני חודשיים היא נמכרה ע"י חברת "כספי קווי מטען" לבעלות ישראלית אחרת, אך כשטבעה - הניפה הספינה את דגל טוגו.

"לצערנו, האנייה רשומה בטוגו, ולכן היא מחוייבת רק לדרישות אותה מדינה", אומר אבי לוי, יושב ראש איגוד קציני הים, "אלה מדינות שבמונחי ספנות לא מעניין אותן כלום - אין שום דרישות בטיחות. ידענו שמצבה לא טוב". בעבר היתה הספינה מקורקעת בנמל חיפה במשך קרוב לשנה בהוראת בית משפט בשל חובות, ורק בחודש שעבר אושר לה להמשיך להפליג.  

6 מלחים אוקראינים עדיין נעדרים

ספינת הסוחר "salla 2" טבעה אמש מול חופי חיפה, מחוץ למים הטריטוריאלים של ישראל במרחק של כ-80 קילומטרים מהחוף. הספינה שטבעה נשאה את דגל טוגו, אולם הבעלות עליה הייתה בבעלות ישראלית. לא היו ישראלים על הסיפון.

סמוך לשעה 02:00 התקבלו בישראל אותות מצוקה מהספינה שעשתה את דרכה מיוון לנמל חיפה. למקום יצאו ספינות חיל הים וספינות של נאט"ו המשייטות באזור. ספינת נאט"ו חילצה את אחד מאנשי הצוות באישון ליל, 5 נוספים חולצו כאמור על ידי צה"ל - אולם 6 אנשי צוות נוספים עדיין נעדרים וקיים חשש כבד לחייהם.

בהנחיית שר הביטחון אהוד ברק, כוחות גדולים של חיל האוויר וחיל הים משתתפים בחיפושים אחר הספינה ואחר ניצולים, במידה ויש כאלה, לצד כוחות יוניפי"ל וכוחות נאט"ו. מוקד הסריקות הוא כ-50 מייל מול חופי לבנון, אולם אזור החיפושים הולך ומתרחב.