חאלד משעל: "בלי היענות לדרישותינו - אין עסקה"

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, שב ומבהיר כי חלה התקדמות רבה בדרך לעסקת שליט - אולם חמאס עדיין עומד על דרישותיו, שבלעדיהן - אין עסקה. "הצלחנו בכמה סוגיות, ונשארו כמה סוגיות", אמר משעל במהלך ביקור בתימן. "לא אפרט כאן מה טרם סוכם, אבל המסר ברור: בלי היענות לדרישותינו, לא תאושר עסקת החילופין"

חאלד משעל, יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס, מספר הבוקר בביקור בתימן כי עדיין קיימות מחלוקות המקשות על השלמת העסקה לשחרור גלעד שליט.

"הצלחנו בכמה סוגיות, ונשארו כמה סוגיות. לא אפרט כאן מה טרם סוכם", הכריז משעל. "אבל המסר שלנו ברור: בלי היענות לדרישותינו, לא תאושר עסקת החילופין". משעל הוסיף כי "נשלים את המסע, עד שישוחררו כל האסירים והאסירות בני עמנו מבתי הכלא של הכיבוש, אינשאללה".

זו ההתבטאות השלישית במספר של משעל בשבוע האחרון, בה הוא מאשים את ישראל ב"עיכוב עסקת שליט". משעל, העושה בימים אלו בתימן, שב ומדגיש כי חמאס לא יתגמש בנושא האסירים וימשיך לדבוק ברשימה המקורית שהגיש בתמורה לשחרורו של החייל.

עם זאת, על פי פרסומים זרים, בפגישותיו האחרונות של המתווך הגרמני בעזה ובתל אביב עם הבכירים המנהלים את המגעים לביצוע העסקה, שונתה רשימת החמאס לא אחת, ואף הוסרו ממנה מספר שמות אסירים עליהם סירב הארגון לוותר בעבר.

חמאס: "אנחנו מחכים, אנו לא ממהרים"

אתמול איימו בחמאס כי אם עסקת השבויים עם ישראל לא תצא לפועל בקרוב, בדיוק לפי תנאי הארגון, הוא ייצא לתקשורת ויחשוף את הסיבות לכישלון המשא ומתן. "התקרבנו להסכם יותר מאי פעם, אך ישראל צריכה לפתור חלק מהבעיות", אומר בכיר בארגון המעורה בשיחות לעיתון "אל-חייאת" הלונדוני. "אנחנו מחכים, איננו ממהרים".

"נשקיע הכל למען העסקה, אך נראה כי היא לא תושלם בקרוב - אלא אם כן ישנה הצד הישראלי את התנהלותו במשא ומתן", אמר המקור לעיתון. "ישראל עדיין מתעקשת בכל הקשור לשחרורם של האסירים הערביים-ישראלים וכן בנושא גירושם של חלק מהאסירים".

לדבריו, עדיין קיימים חילוקי דעות גם בנושא האסירות שצפויות להשתחרר בעסקה. "לא נוותר על האסירים שלנו, ונמשיך להשקיע כל שביכולתנו על מנת להציל אותם ולשחררם". אותו מקור שב והדגיש כי בניגוד לדיווחים השבוע, לא ביקרו רופאים צרפתים את גלעד שליט.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

אשתו של ברגותי בטוחה שהוא ישוחרר בעסקת שליט

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

הווידאופדיה: גלעד שליט