ספינת סוחר טבעה מול חופי חיפה; חשש לחיי אנשי הצוות

בסמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר התקבלו בצה"ל אותות מצוקה מספינת הסוחר "salla 2" שנקלעה למצוקה בדרכה לחיפה, וכעבור זמן קצר טבעה מחוץ למים הטריטוריאלים של ישראל. כוחות חיל הים וחיל האוויר מסייעים לכוח יוניפי"ל בחיפושים אחר 11 אנשי צוות הספינה שעדיין נעדרים וקיים חשש לחייהם

ספינת סוחר טבעה הלילה מול חופי חיפה, מחוץ למים הטריטוריאלים של ישראל במרחק של כ-80 קילומטרים מהחוף. קיים חשש כבד לחייהם של 11 אנשי הצוות שהיו על הספינה.

הספינה שטבעה - "salla 2" - נשאה את דגל טוגו, אולם הבעלות עליה לא ברורה בשלב זה. על פי חלק מהדיווחים, הספינה הייתה בבעלות ישראלית חלקית, אולם לא היו ישראלים על הסיפון. על הספינה היה מטען כללי וברזל.

11 מלחים אוקראינים נעדרים

סמוך לשעה 02:00 התקבלו בישראל אותות מצוקה מהספינה שעשתה את דרכה מיוון לנמל חיפה. למקום יצאו ספינות חיל הים וספינות של נאט"ו המשייטות באזור. ספינת נאט"ו חילצה את אחד מאנשי הצוות באישון ליל, והאחרים - 11 מלחים אוקראיניים - עדיין נעדרים וקיים חשש כבד לחייהם. עד כה אותרו בחיפושים שתי רפסודות הצלה ריקות בלבד.

בהנחיית שר הביטחון אהוד ברק, כוחות גדולים של חיל האוויר וחיל הים משתתפים בחיפושים אחר הספינה ואחר ניצולים, במידה ויש כאלה, לצד כוחות יוניפי"ל וכוחות נאט"ו. מוקד הסריקות הוא כ-50 מייל מול חופי לבנון, אולם אזור החיפושים הולך ומתרחב.