הפלסטינים: הרוג מאש מאש צה"ל ברצועת עזה

פלסטיני נהרג הבוקר מאש צה"ל מזרחית למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז רצועת עזה - כך דיווחו מקורות פלסטינים. מצה"ל נמסר כי נפתחה אש לעבר סיור צה"ל, והחיילים הגיבו, אך לא זוהתה פגיעה

תקרית ירי ברצועת עזה. ארכיון (חדשות 2)

גורמים פלסטינים דיווחו בצהריים על תקרית ירי בין כח צה"ל לבין פלסטינים במרכז רצועת עזה. על פי הדיווח, במהלך סיור של לוחמים נפתחה לעברם אש מתוך בית ספר במחנה הפליטים אל-בורייג'.

הכח השיב בירי ממנו נהרג אדם אחד. מקורות פלסטינים טוענים כי מדובר בסאמי אבו-זוהיירה, חקלאי פלסטיני בן 45 תושב מחנה הפליטים.

מצה"ל נמסר לאחר שנפתחה אש לעבר חיילים שהיו בסיור סמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה, השיבו הלוחמים בירי לעבר המקום ממנו ירו לעברם. עוד אמרו בצה"ל כי לא היו הרוגים בתקרית ולא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל.

בסוף חודש אוגוסט חייל צה"ל נפצע קל מרסיסים של פצצת מרגמה שנפלה בשטח בסיס זיקים שמצפון לרצועת עזה. קודם לירי זיהה כוח של חטיבת הנח"ל שלושה פלסטינים שמתקרבים לגדר המערכת. החיילים הזהירו את הפלסטינים שלא יתקרבו לגדר ומשלא שעו לקריאות, פתחו בירי אזהרה באוויר. מדובר צה"ל נמסר אז כי הפלסטינים המשיכו להתקרב לגדר, ואז פתחו החיילים בירי.

כתוצאה מהאש פלסטיני אחד נפצע אנושות וקיבל טיפול רפואי בשטח מהחיילים. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, את מת מפצעיו בדרך לבית החולים.

מהירי נפגע פלסטיני נוסף והשלישי נמלט. בעזה טוענים כי שני בני אדם נפצעו באירוע, שניהם חקלאים שעבדו באזור. ההרוג הוא נער בן 15 שהגיע פצוע קשה לבית החולים בצפון הרצועה - ומת מפצעיו.