ברגותי: עסקת שליט בשלבים הסופיים

מנהיג התנזים לשעבר לא מתייחס לדיווחים על ההחלטה לא לשחרר אותו מהכלא. בראיון בלעדי שקיים מתוך הכלא לעיתון הפלסטיני "אל קודס" הוא טוען שעסקת האסירים נמצאת בשלב האחרון והקשה מכל, אך עם זאת הוא מקווה לצאת לחופשי בקרוב. למרות האינטרס האישי שלו להשתחרר, ברגותי מאמין ששחרורו הוא צורך לאומי פלסטיני

דרוש מנהיג. מרואן ברגותי (חדשות 2)

בכיר הפת"ח, האסיר מרואן ברגותי, נשמע היום אופטימי מתמיד. בראיון בלעדי שקיים מתוך הכלא לעיתון הפלסטיני "אל קודס" הוא טוען שעסקת האסירים נמצאת בשלב האחרון והקשה מכל, אך עם זאת הוא מקווה לצאת לחופשי בקרוב.

הפרסומים האחרונים בכלי התקשורת הערביים, על חילוקי דעות בתוך ארגון החמאס על פרטי העסקה, לא הגיעו לכתלי הכלא לדבריו. "תנועת חמאס רואה בעסקה הישג גדול וחשוב ונחושה לבצע אותה", אומר ברגותי בנחישות.

 

אשתו, פדוא ברגותי, שכבר הביעה בעבר תקווה גדולה לפגוש את בעלה בקרוב, עוקבת אחר השלבים במשא ומתן, ונמצאת בקשר רציף על הנהגת חמאס ועם הבכירים המצרים.

 

"אין בישראלי שותף לשלום"

 

למרות האינטרס האישי שלו להשתחרר, ברגותי מאמין ששחרורו הוא צורך לאומי פלסטיני. תנועת חמאס יודעת את גודל התפקיד שברגותי מילא בשנים ארוכות למען האחדות הפלסטינית.

 

"העסקה תשפיע לטובה על מאמצי הפיוס הפלסטיניים", אומר האסיר ברגותי ולא מסתיר את כוונתיו הפוליטיות "יש סיכוי טוב שבעקבות העסקה הבחירות יוכלו להתקיים כמוצע בשיחות הפיוס בסוף חודש יוני 2010, אינני חושב שהמועד שנקבע לחודש הראשון של 2010 הוא מועד ריאלי".

 

כצפוי ברגותי מעורה מאוד ביחסי ישראל והפלסטינים. כמו רבים בעולם הערבי, ברגותי מאמין שהחלטת נתניהו להקפיא את הבנייה בהתנחלויות אינה היענות לדרישות השלום, אלא נועדה לרצות את האמריקנים ולהונות את דעת הקהל הבינלאומית. "אין בישראל שותף לשלום", הוא אומר. "ישראל אחראית יחד עם ארה"ב לכישלון המשא ומתן והגעתו למבוי סתום".

 

המטרה: פיוס בין הפת"ח לחמאס 

ברגותי נעצר במהלך מבצע חומת מגן בשנת 2002. הוא נשלח לכלא הישראלי בעקבות שורה של רציחות של ישראלים להם היה אחראי, ומאז הוא בכלא. לאורך השנים עלה שמו לא פעם כמועמד לתפקיד היו"ר הבא של הרשות הפלסטינית.

הדיווחים האחרונים לפיהם חמאס מבטיח ששמו יהיה ככל הנראה ברשימת האסירים שישוחררו תמורת שליט מרגיזה את ראשי הרשות. וברגותי עצמו מעביר מן הכלא מסרים הקוראים לאבו מאזן להתפייס עם חאלד משעל, ולשלב התנגדות חוקית כלשונו במשא ומתן.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

אשתו של ברגותי בטוחה שהוא ישוחרר בעסקת שליט

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

הווידאופדיה: גלעד שליט