מי ניסה לשגר קסאם מתוך אשקלון?

אנשי מוקד מצלמות האבטחה באשקלון לא האמינו למראה עיניהם: באמצע היום תועד אדם חשוד שמנסה לשגר קסאמים מתוך שטח העיר. המוקדן המבוהל מיהר להתקשר למשטרה ולדווח על האירוע הביטחוני שמתחולל לנגד עיניו, אך בירור קצר העלה שמדובר רק בתרגיל שערכו חבלני המשטרה. צפו ב"מחבלים" בתוך אשקלון

בערים רבות בארץ הותקנה רשת מצלמות שנועדה להבטיח את ביטחון התושבים ולמנוע מקרי ונדליזם ואלימות. גם באשקלון הותקנו מצלמות כאלו, אך איש מאנשי העירייה לא ציפה לאתר באמצעותם משגרי קסאמים - ובוודאי שלא מתוך שטח העיר.

זה בדיוק מה שקרה, או לפחות נראה היה שקרה, בתחילת השבוע למוקדן אורי עטייה במהלך המשמרת שלו. בצפייה במסכים שמעבירים שידורים מ-36 מצלמות הפרוסות בעיר, הבחין המוקדן בתנועה חשודה באזור גבעת הפרחים. על המסך נראה אדם שפורק מטנדר לבן ומציב שני משגרי קסאמים.

"הייתי בטוח שמדובר ברכב גנוב ומייד התקשרתי ודיווחתי על כך למשטרה", סיפר אורי לאתר "אשקלונים". בהמשך זיהה אורן חשוד שיצא מהרכב ומתמקם בשדה. "ראיתי שהאיש מתכופף על ברכיו והייתי בטוח שמדובר במחבל שמתפלל לפני ביצוע פיגוע".

לא מחבלים - אלא חבלני משטרה

מעבר למתח הרגיל במקרה שמזהים חשודים, האירוע יצר לחץ אדיר מעצם המחשבה שמחבלים, או תושבים זועמים, משגרים רקטות קסאם מתוך שטח העיר. רק כעבור מספר דקות נרגע אורי, אחרי שקיבל את ההודעה מהמשטרה על כך שלא מדובר במחבלים - אלא בחבלני משטרה שערכו תרגיל באזור.

"פעלנו על פי הנהלים והכללים ואני שמח שזה נגמר בטוב", סיכם המוקדן את האירוע החריג. "יש שיתוף פעולה ועבודה טובה בינינו לבין המשטרה".

מדוברות משטרת לכיש נמסר: "חלק משגרת האימונים של משטרת ישראל ויחידת החבלה והביטחון העירוני, נערך תרגיל פנימי בתחנת אשקלון באזור התעשייה של אשקלון, מייד עם תחילת התרגיל, בשיחה טלפונית עודכן קב"ט העירייה על ביצוע התרגיל. התרגיל הסתיים בהצלחה".

עמרם יוסף, מנהל האגף הממונה על המוקד הרואה בעירייה מסר כי "על פי מדיניות ראש העיר בני וקנין הוצבו ברחבי העיר מצלמות, על מנת להיאבק באלימות ובוונדליזם וגם לאתר פעילות חבלנית. במקרה הזה הוכח שהמוקד רואה עושה את העבודה ואני שמח שזה נגמר בטוב. אנחנו משתפים פעולה עם המשטרה ושמחים שהם פעלו כנדרש באירוע הזה".