אל ג'זירה חושפים את שמו של המתווך הגרמני בעסקת שליט

רשת התקשורת הפלסטינית "אל-ג'זירה" מדווחת כי המתווך הגרמני בעסקת שליט ארנסט אורלאו הגיע אמש לרצועת עזה, שם הוא נפגש עם נציגי החמאס והעביר לידיהם את תשובת ישראל בנוגע לעסקת השחרור של החייל גלעד שליט

לקראת הכרעה: צעד נוסף במשא ומתן בעסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט התבצע לאחר פגישת המתווך הגרמני עם נציגי החמאס ברצועת עזה. על פי הדיווח ברשת "אל ג'זירה", המתווך הגרמני הוא ארנסט אורלאו. דיווחים דומים פורסמו בכלי תקשורת ערביים נוספים, אך לא התקבל לכך כל אישור מגורמים ישראליים. עוד דיווחה הרשת, כי המתווך הגיע אמש לרצועת עזה - שם הוא נפגש עם נציגי חמאס.

מקורות דיווחו לרשת הפלסטינית שהמתווך הגרמני הגיע לפגישה כשבידו תשובתה הסופית של ישראל לגבי עסקת שליט. גורמים בחמאס ציינו אתמול שהשלמת העסקה צריכה להתבצע בימים הקרובים, כיוון שאם לא כך - היא תדיחה למועד אחר שאינו ידוע.

אמש דיווח האתר על פגישה דומה שערך המתווך הגרמני עם גורמים ישראליים בתל אביב, אשר כונתה "פגישה מכרעת", כשעמו תשובת החמאס להצעה החדשה שהגישה ישראל. "המשא ומתן הגיע לנקודה מכרעת", אמר אתמול בכיר פלסטיני לכתב אתר האינטרנט של הרשת ברצועת עזה. לדבריו, בתום הפגישה בתל אביב, ישוב המתווך הגרמני לרצועת עזה עם תשובת ישראל לחמאס.

"המו"מ קשה, העסקה תידחה אם ישראל לא תשנה עמדותיה"

אותו הבכיר הפלסטיני ציין כי "המשא ומתן קשה מאוד", והוסיף כי "ישראל שינתה חלק מעמדותיה בהצעה האחרונה". הוא הדגיש כי הימים הקרובים "הם הקשים והרגישים ביותר" בעניין העסקה וציין: "אם ישראל תדחה את הצעת החמאס, הרי שהעסקה תדחה למועד בו תשנה ישראל את עמדותיה".

בתוך כך, מכחישים הערב בחמאס את הדיווחים לפיהם ביקר המתווך הגרמני לפני כשבוע את החייל החטוף גלעד שליט במקום בו הוא מוחזק, בליווי ארבעה רופאים צרפתיים. זאת, בעקבות הדיווח אתמול בעיתון "אל-חייאת", לפיו בדקו הרופאים את מצבו הבריאותי של שליט.  

המגעים לשחרורו של גלעד שליט - סיקור מיוחד: 

הווידאופדיה: גלעד שליט

דיווח: המתווך הגרמני ראה את שליט

אלוף (מיל') אלעזר שטרן: "מוכן ששליט יהיה רון ארד מספר שתיים"

ח"כ בן סימון: נתניהו אמר לי - "עסקה תוך שבועיים"