דיווח: המתווך הגרמני הגיע לת"א לפגישה מכרעת - עם תשובת חמאס לישראל

הכנות אחרונות לעסקה? אתר האינטרנט של רשת "אל-ג'זירה" מדווח כי המתווך הגרמני בעסקת שליט נמצא כעת בת"א ל"פגישה מכרעת", על מנת להעביר את תשובת חמאס על הצעת ישראל לעסקה. "אם לא תיחתם עסקה ב-48 השעות הקרובות", אמר בכיר בארגון לאתר האינטרנט, "העסקה תידחה למועד בו תשנה ישראל את עמדתה"

השעון מתקתק: המתווך הגרמני הגיע הערב לתל אביב למה שמכונה "פגישה מכרעת", כשעמו תשובת החמאס להצעה החדשה שהגישה ישראל - כך מדווח הערב אתר האינטרנט של רשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה".  

בחמאס מתנים את היומיים הקרובים בהשלמת עסקה לשחרורו של גלעד שליט - "אחרת תדחה העסקה למועד אחר", כך על פי הדיווח.

"המשא ומתן הגיע לנקודה מכרעת", אמר בכיר פלסטיני לכתב אתר האינטרנט של הרשת ברצועת עזה.  "המתווך הגרמני הגיע לתל אביב עם תשובת חמאס להצעה הישראלית האחרונה בעניין עסקת חילופי השבויים". לדבריו, בתום הפגישה בתל אביב ישוב המתווך הגרמני לרצועת עזה עם תשובת ישראל לחמאס.

"המו"מ קשה, העסקה תידחה אם ישראל לא תשנה עמדותיה"

אותו הבכיר הפלסטיני ציין כי "המשא ומתן קשה מאוד", והוסיף כי "ישראל שינתה חלק מעמדותיה בהצעה האחרונה". הוא הדגיש כי הימים הקרובים "הם הקשים והרגישים ביותר" בעניין העסקה וציין: "אם ישראל תדחה את הצעת החמאס, הרי שהעסקה תדחה למועד בו תשנה ישראל את עמדותיה".

בתוך כך, מכחישים הערב בחמאס את הדיווחים לפיהם ביקר המתווך הגרמני לפני כשבוע את החייל החטוף גלעד שליט במקום בו הוא מוחזק, בליווי ארבעה רופאים צרפתיים. זאת, בעקבות הדיווח הבוקר בעיתון "אל-חייאת", לפיו בדקו הרופאים את מצבו הבריאותי של שליט.  

המגעים לשחרורו של גלעד שליט - סיקור מיוחד: 

הווידאופדיה: גלעד שליט

דיווח: המתווך הגרמני ראה את שליט

אלוף (מיל') אלעזר שטרן: "מוכן ששליט יהיה רון ארד מספר שתיים"

ח"כ בן סימון: נתניהו אמר לי - "עסקה תוך שבועיים"