דיווח: המתווך הגרמני ראה את שליט

העיתון הערבי "אל- חייאת" מדווח הבוקר כי המתווך הגרמני בעסקת שליט ראה לראשונה את החייל החטוף. על פי הדיווח, המתווך נכנס בליווי של ארבעה רופאים צרפתים לרצועה, ואלה בדקו את מצבו הבריאותי

התקדמות לקראת סיום העסקה? על פי דיווחים בתקשורת הערבית הבוקר, לפני שבוע נכנס המתווך הגרמני לרצועת עזה בליווי של ארבעה רופאים צרפתיים בכדי לבדוק את מצבו הבריאותי של החייל הישראלי החטוף.

עיתון "אל- חייאת" מדווח כי הרופאים בדקו במהלך שהותם ברצועת עזה, את מצבו הבריאותי של גלעד שליט המוחזק בשבי חמאס. המקום בו נבדק אינו ידוע ולא נמסר פרטים על אופן המפגש.

במידה ואכן פרטי הדיווח נכונים, מדובר בפעם הראשונה שגורם זר הגיע למקום המסתור בו מוחזק שליט, ונפגש איתו מאז שנחטף לפני 1,260 ימים.

"עוד שבועיים בבית"

חבר הכנסת מהעבודה, דניאל בן סימון התייחס אתמול במסגרת "שבתרבות" בבאר שבע, להתקדמות המגעים בעסקת שליט. "לפי הבנתי מראש הממשלה בנימין נתניהו, עסקת שליט תצא לפועל בתוך שבועיים", אמר מול המצלמות.

"תוך שבועיים יציגו את העסקה לציבור", אמר בן סימון בשיחה שקיים עם חדשות 2 באינטרנט לאחר האירוע. "על סמך מה שמתגבש בלשכת ראש הממשלה, תוך שבועיים יגישו מתווה גמור של עסקה". על אף הדיווחים לפיהם ראש התנזים לשעבר בגדה מרואן ברגותי לא יכלל בעסקה, רמז בן סימון כי ברגותי, שנידון לארבעה מאסרי עולם בישראל, צפוי דווקא לצאת לחופשי.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הדברים המיוחסים בשעה האחרונה כביכול לראש הממשלה בכלי התקשורת בהקשר לגלעד שליט לא נאמרו על ידו מעולם, לא לאישיות פוליטית ולא לאף אחד אחר".

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

המגעים לשחרורו של גלעד שליט - סיקור מיוחד: 

דיווח: "הכנות אחרונות" לביצוע עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

פולארד: "בכל יום להרוג אסיר חמאס עד החזרת שליט"

בג"ץ: לא ייחשפו פרטי עסקת שליט