אלוף (מיל') אלעזר שטרן: "לא לשחרור שליט תמורת מחבלים רבים"

מפקד אגף כוח אדם לשעבר בצה"ל אמר הערב ב"פגוש את העיתונות" כי אם חמאס היה יודע שיש הרבה קולות המתנגדים לעסקה, הם היו פועלים אחרת. לדבריו, יש להפסיק לחשוב רק על משפחת שליט ולחשוב על איך אפשר למנוע ממשפחות נוספות להפוך לשכולות. "חיילים בצה"ל לא היו רוצים שישחררו רוצחים רק כדי לשחררם מהשבי"

האלוף (מיל') אלעזר שטרן, לשעבר ראש אגף כוח אדם בצה"ל תקף הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" את מתווה העסקה לשחרור גלעד שליט. לדבריו, אם ישראל לא הייתה מבצעת את עסקת ג'יבריל, שליט כבר היה חופשי.

"אני מוכן שיהיה רון ארד 2", אמר שטרן. "אני יודע ששליט עדיין חי ויודע שהוא יהיה זמן רב בשבי ואני מקבל את זה". לדברי שטרן, "אם בצד השני היו יודעים שאין את כל ההפגנות האלה, ויודעים שאני לא קול יחיד אלא יש עוד הרבה קולות שחושבים כמוני ואין להם סיכוי לקבל את כל מה שהם רוצים - הם היו פועלים אחרת והמחיר היה נמוך יותר.

שטרן קרא לצאת מהראייה קצרת הטווח של שחרור שליט עכשיו וביקש לראות לטווח הרחוק: "ההיסטוריה מלמדת אותנו שמחבל שרצח שוחרר, רצח שוב, ומה יהיה עכשיו - שוב נשחרר אותו?". עוד אמר, כי "עם כל הכבוד למשפחת שליט, שעוברת ייסורי תופת, אני מבקש מכל אחד מאיתנו שיסתכל על התופת, לא של המשפחות השכולות, אלא של המשפחות השכולות שאנחנו יכולים למנוע".

לכל התכניות של "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

המגעים לשחרורו של גלעד שליט - סיקור מיוחד: 

דיווח: "הכנות אחרונות" לביצוע עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

פולארד: "בכל יום להרוג אסיר חמאס עד החזרת שליט"

בג"ץ: לא ייחשפו פרטי עסקת שליט 

חמאס: רוצים עסקה עד ה-14 בדצמבר