חמאס: מו"מ לשחרור שליט - מסובך וקשה

הארגון מאשר כי בכיריו נפגשו עם נסראללה ודנו עימו במתווה לעסקת שחרור גלעד שליט. היום דנו בכירי חמאס ובהם חאלד משעל עם ראש המועצה לביטחון לאומי של אירן בעסקה, אותה הגדירו כ"מסובכת וקשה"

המו"מ לעסקת שליט "מסובך וקשה" (חדשות 2)

חמאס אומר הערב כי סיכום המשא ומתן על עסקת שליט עודנו "מסובך וקשה". עם זאת, נמנע חמאס מפרסום פרטים על תוצאות השיחות עם המתווך הגרמני בעזה.

בנוסף, בכיר בחמאס אישר כי משלחת של בכירי הארגון נפגשה בלבנון עם יו"ר חזבאללה חסן נסראללה, כפי שפרסמנו אתמול, ודנה במתווה העסקה לשחרורו של גלעד שליט. חברי המשלחת דנו גם היום בעסקת שליט, בפגישה שנערכה בדמשק בין חאלד משעל לבין ראש המועצה לביטחון לאומי של אירן.

"גלעד שליט כבר הועבר למצרים"

הבוקר פורסם דיווח של העיתון הכוויתי "אל ג'רידה", לפיו עסקת שליט החלה כבר לצאת לפועל. על פי הדיווח, המסתמך על 'מקור המקורב למבצעי העסקה', החייל החטוף גלעד שליט הועבר לפני מספר ימים למצרים, והוא שוהה שם במקום מסתור בלווית ראש הזרוע הצבאית של חמאס אחמד אל-ג'עברי. לידיעה הדרמטית אין אישור בשלב זה ממקורות ישראלים.

על פי הדיווח, עסקת שחרור האסירים הפלסטינים בתמורה לשליט, שנמצא כבר 1250 ימים בשבי החמאס, יצאה לדרך לפני מספר ימים. העברתו של שליט נעשתה כצעד בונה אמון של החמאס מול המצרים בנועד להראות על נכונות נציגי החמאס לבצע את העסקה.

המגעים לשחרורו של גלעד שליט - סיקור מיוחד: 

דיווח: "הכנות אחרונות" לביצוע עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

פולארד: "בכל יום להרוג אסיר חמאס עד החזרת שליט"

בג"ץ: לא ייחשפו פרטי עסקת שליט 

חמאס: רוצים עסקה עד ה-14 בדצמבר