כוח צה"ל מנע פיגוע בבית-אל

עירנות של כוח מילואים ייתכן ומנעה אסון. בסיור שגרתי שנערך באזור בית-אל זיהו חיילי מילואים שני מטענים גדולים מוכנים להפעלה. רק בשעות הלילה נמצא מטען נוסף בבית של מבוקש סמוך למקום האירוע

כוח המילואים איתר את המטענים. ארכיון (חדשות 2)

מתיחות ביטחונית באזור ירושלים: שני מטעני חבלה התגלו בשעות הצהריים על ידי כוח מילואים באזור היישוב בית-אל שבשומרון. המטענים נוטרלו ופוצצו באופן מבוקר על ידי חבלנים.

צוות מילואים של צה"ל סייר על ציר בטחוני סמוך לבית אל ושם הבחין בשני המטענים, אחד במשקל של חמישה קילו, והשני במשקל שלוש קילו. מדובר צה"ל נמסר כי המקום בו התגלו המטענים אינו פתוח למעבר אזרחים.

שורה של אירועים ביטחוניים

אירוע זה מצטרף למקרה ביטחוני נוסף שאירע במהלך הלילה. כוח צה"ל חשף בביתו של מבוקש המתגורר באזור מטען חבלה במשקל חצי קילוגרם, וסט מדים של צה"ל. החשוד נעצר ונועבר לחקירת כוחות הביטחון.

לפני שבוע הותר לפרסום כי פיגוע תופת גדול סוכל בדרום הארץ. כוח של היחידה ללוחמה בטרור בעיר אילת הבחינו באדם, צפונית לעיר שניסה להסתנן לשטחי דרום הנגב מתוך סיני. לאחר שנורו לעברו יריות השליך מגבו החשוד חבילה גדולה ונמלט. רק ביום שלמחרת התברר כי מדובר במטען חבלה גדול שתוכנן לפגוע ברבים.

המטען גדול, שמשקלו בין 15 ל-20 קילוגרם ומורכב מכדורים ורסס, נמצא בסריקה שנערכה באזור הגבול. על פי הערכות, במידה והחשוד היה מצליח להסתנן לשטח ישראל, הוא היה פונה לאילת או לעיר גדולה בדרום, ומצליח בעזרת מטען רב העוצמה לגרום לאבדות רבות. גורמים צבאיים מעריכים כי ייתכן שמקורו של המטען הוא ברצועת עזה.