בכירי חמאס נפגשו הערב עם נסראללה

אנשי חמאס בדמשק נפגשו עם ראש ארגון חזבאללה חסן נסראללה וככל הנראה דנו גם בעסקת שליט. לפי ההערכות, הם צפויים להודיע בקרוב על אישור או דחיית מתווה העסקה. משפחת שליט המשיכה היום בסבב הפגישות עם שרי הממשלה, בתקווה שבקרוב תובא לשולחן הממשלה עסקה לשחרור בנם

 האם חמאס ישיב בזמן הקרוב בחיוב או בשלילה על עסקת שליט? אנשי חמאס נפגשו קיימו הערב פגישה לא שגרתית בין בכירי חמאס בדמשק עם ראש ארגון חזבאללה חסן נסראללה. ההודעה אינה מציינת את עסקת שליט במפורש. חמאס וחיזבאללה נמצאים כבר כארבע שנים במסגרת אסטרטגית של שיתוף פעולה שנחתמה בין נסראללה לבין משעל.

מקור אחד אומר שכרגע עוסקים בפרטים טכניים. שליח של המודיעין המצרי היה בדמשק בחשאי ושניים מאנשי הפיקוד של חמאס ברצועה יצאו מהרצועה לבירת סוריה. בין הבעיות המונעות את ביצוע העסקה: חמאס רוצה 20 מערבי ישראל ו-44 ממזרח ירושלים שחלקם ברשימת המגורשים ולהפחית את מספר האסירים שיגורשו. מקורביו של ברגותי אומרים כי הוא לא קיבל הצעה לצאת לגלות וכי אם יתבקש - הוא יסרב.

משפחת שליט המשיכה היום בסבב הפגישות עם שרי הממשלה, בתקווה שבקרוב תובא לשולחן הממשלה עסקה לשחרור בנם. היום נפגש נועם שליט עם השרים אלי ישי, יעקב מרגי ויעקב
נאמן.

הנשיא פרס נפגש היום עם בני נוער הלומדים בכיתה י', ואמר להם כי המחיר לשחרור שליט הוא גבוה וקשה, אך שליט הוא סמל של מדינת ישראל.