דורס המחבל בקריית ארבע איבד שניים משלושת ילדיו

התיעוד המצמרר לא מותיר מקום לספק: המתנחל שנהג ברכב דרס הלוך ושוב את המחבל הפצוע השרוע על הכביש. אולם כעת כי שניים מילדיו מצאו את מותם בעבר, וכשראה גם את אשתו נדקרת בגרזן - הגיב כפי שהגיב. הבת שנותרה בחיים: "אף אחד לא יודע מה עבר על המשפחה שלנו"

אתמול פרסמנו לראשונה כאן במהדורה המרכזית של חדשות 2 את סרטון הדריסה של המתנחל מקריית ארבע, שפגע שוב ושוב במחבל שדקר את אשתו. אולם כעת מתברר, אולי, הרקע למעשה החמור: דוד מזרחי, הנהג הדורס, ואשתו תמר שנפצעה בפיגוע - איבדו בעבר 2 מתוך 3 ילדיהם.

בנם הבכור של דוד ותמר נהרג לפני כשנתיים בתאונה עם משאית בה נהג פלסטיני באזור גוש עציון. כמה חודשים לאחר מכן נמצאה בתם השניה כשהיא ירוייה בראשה בבית ביישוב צור הדסה, במה שנראה כהתאבדות - אולי בעקבות מותו של אחיה הבכור.

"אפשר רק לדמיין מה עבר לו בראש"

"מה שעבר על דוד ועל אשתו מהרגע שאיבדו את בנם הראשון, אלה חיי תופת", סיפר מקורב למשפחה בשיחה עם חדשות 2. "אפשר רק לדמיין מה עבר לו בראש ברגע שראה את אשתו נדקרת בגרזן מול עיניו".

גם מאיה, בתם השלישית של בני הזוג והיחידה שנותרה בחיים, מחזקת את אביה וזועמת על הכוונה להעמידו לדין על ניסיון רצח: "אף אחד לא יודע מה עבר על המשפחה שלנו", היא אומרת בכאב.

התיעוד: המתנחל דורס את המחבל שוב ושוב

ביום חמישי בשבוע שעבר סמוך לקריית ארבע, מחבל פלסטיני דקר גבר ואישה בתחנת דלק. הפצועים קיבלו טיפול ראשוני והמחבל נורה על ידי חייל מגדוד נחשון שנקלע למקום ושכב על הכביש פצוע.

אז הגיחה לפתע מכונית מרצדס כסופה, בה נהג בפראות דוד מזרחי, בעלה של הפצועה באירוע. מתיעוד ההתרחשות שאירעה במקום ניתן לראות כיצד הנהג ברכב חולף בין האזרחים במהירות ודורס את המחבל השרוע על הקרקע, ואחר כך נוסע אחורנית ודורס אותו שוב.

חיילים ועוברי אורח עוצרים את הנהג, אך בשל החשש שהמחבל עדיין חמוש אף אחד לא התקרב אליו. רק לאחר דקות ארוכות ניגשים נציגי כוחות הביטחון למחבל ומוציאים אותו מתחת לגלגלי המכונית הדורסת.

הדורס מוחזק במעצר בית

אנשי מד"א העניקו לפלסטיני טיפול ראשוני, שפונה במצב אנוש לבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים. כמעט שבוע לאחר האירוע, מצבו של המחבל מוסיף להיות קשה.

בעלה של האישה שנדקרה, שדרס בכוונה תחילה את המחבל, נעצר ונחקר במשטרת ש"י בחשד לניסיון רצח. הוא מוחזק כעת במעצר בית בהתנחלות סמוכה, בה הוא מתגורר. תיעוד זה הועבר לפרקליטות, שצפויה לקבל בקרוב החלטה בעניינו.