פולארד: "כל יום להרוג אסיר חמאס עד שגלעד שליט יוחזר"

מי שכלוא בארה"ב באשמת ריגול עבור ישראל, ג'ונתן פולארד, ממשיך במחאה נגד עסקת שליט המתגבשת, וקורא לרה"מ נתניהו לקחת את רשימת האסירים של החמאס ולהוציא להורג בכל יום שעובר אסיר אחד מהרשימה - עד שיוחזר שליט. "שחרור אסירים הוא חילול הקודש", הוא אומר

מחאת המרגל: האסיר ג'ונתן פולארד שב וקורא מבית הסוהר בו הוא יושב בארצות הברית לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט, אבל מדגיש כי שחרורם של מאות מחבלים הוא מחיר יקר מדי בעבור החייל.

"שחרורם של 980 אסירים בעבור שליט הוא בגדר חילול הקודש", אמר פולארד במהלך שיחה שערך עם משה פייגלין בבית הכלא בצפון קרוליינה. את הידיעה פירסם לראשונה העיתון "ג'רוזלם פוסט".

"כשנודע לו כי מאות אסירים ישוחררו - פולארד רתח מזעם", כך על פי הדיווח. "במקום לשחרר את האסירים, צריך ראש הממשלה בנימין נתניהו לקחת את הרשימה שהעביר לו חמאס ולהרוג בכל יום אסיר אחד עד שישוחרר שליט מהשבי", הוא אמר במהלך הביקור. "אסור לנתניהו לשחרר אסירים, יהיה אשר יהיה".

בשבוע שעבר פרסם פולארד מכתב באתר Jpost.com של הג'רוזלם פוסט, בו יצא בנחרצות נגד העסקה. "מדוע חייו של ישראלי שבוי אחד שווים כל כך הרבה בעיני מנהיגי ישראל, עד שהם מוכנים לוותר על כל ההיגיון והמוסר כדי לשחררו?", תהה במכתב. "האם אנו באמת מאמינים ששחרור מחבלים כה רבים ורוצחים הוא מחיר הגיוני?".

חניכי המכינות נגד העסקה

אמש פורסם במהדורה המרכזית מכתב מיוחד שנשלח לראש הממשלה ולשר הביטחון על ידי חניכי המכינות הצבאיות המובילות, בו קראו שלא לשחרר ארכי-מחבלים בתמורה להשבתו של שליט. "אמוננו במנהיגות המדינה ובצה"ל אינו מותנה בשחרורו בכל מחיר של חייל שנחטף ולא יהיה בו בכדי להחליש אותנו מחובה גדולה וחשובה זו של השירות בצה"ל", כתבו החניכים במכתב.

מדובר בחניכי שש מהמכינות המובילות – עין פרת, גליל עליון ומעיין ברוך החילוניות; עלי, יתיר ועצמונה הדתיות – אלפי חניכים שעומדים על סף גיוס ליחידות המובחרות בצה"ל, שקראו לקברניטים שלא לבצע את העסקה כפי שהוא מוצעת במתווה הנוכחי.

בתוך כך מדווחים הבוקר כלי התקשורת הערביים, כי המתווך הגרמני בעסקה ממשיך במסע הדילוגים בין תל אביב לרצועת עזה, בניסיון להביא לעסקה עוד החודש. על פי דיווחים מהימים האחרונים, עיקר המחלוקת בין ישראל לחמאס מתרכזת כעת ב-50 אסירים בלבד, חלקן נשים שנידונו למאסרי עולם בגין מעורבותן בפעולות טרור.

הווידאופדיה: ג'ונתן פולארד

הווידאופדיה: גלעד שליט