חניכי המכינות במכתב נגד עסקת שליט

ביום שבו בג"ץ אוסר לפרסם פרטים על עסקת שליט המתרקמת, תלמידי מכינות קדם צבאיות פונים במכתב חריג לראש הממשלה ולשר הביטחון: מי שרובם יהיו קצינים וחיילים קרבים מבקשים - לעצור עכשיו

"אנו העומדים טרם גיוסנו לצה"ל שומעים בתדהמה על הכוונה לשחרר ארכי-מחבלים ורבי-מרצחים שרצחו, ומן הסתם גם יפגעו בעתיד במדינה ובתושביה. אמוננו במנהיגות המדינה ובצה"ל אינו מותנה בשחרורו בכל מחיר של חייל שנחטף ולא יהיה בו בכדי להחליש אותנו מחובה גדולה וחשובה זו של השירות בצה"ל" – כך נכתב במכתב מיוחד לראש הממשלה ושר הביטחון, אותו כתבו חניכי המכינות הצבאיות המובילות, שאמורים להתגייס כבר בקרוב ליחידות המובחרות ביותר.

מדובר בחניכי שש מהמכינות המובילות – עין פרת, גליל עליון ומעיין ברוך החילוניות; עלי, יתיר ועצמונה הדתיות – אלפי חניכים שקוראים לרה"מ ושר הביטחון שלא לבצע את העסקה כפי שהוא מוצעת במתווה הנוכחי.

במכתב נכתב עוד: "אנו שותפים לכאבה של משפחת שליט, ומתפללים איתם יום יום לחזרתו של גלעד לביתו בשלום, ואף על פי כן סומכים אנו על מקבלי ההחלטות שיראו לנגד עיניהם את התמונה השלמה של טובת העם וביטחון ישראל ויפעלו בעוז ובגבורה גם כשהמחיר לכך הוא כאבו של הפרט ושל העם כולו".

משמעותו של המכתב החריג הזה: התלמידים מבקשים שלא ישלמו תמורתם במחיר כה כבד של מחבלים, אם ייחטפו חיים במהלך שירותם הצבאי.