רה"מ: "הקפאת הבנייה בהתנחלויות היא זמנית וחד-פעמית"

בעקבות הסערה בקרב המתנחלים על ההחלטה להקפיא את הבנייה, רה"מ נתניהו מנסה להרגיע והערב הוא מבהיר: "החלטה הזאת היא חד-פעמית וזמנית". מוקדם יותר הגיעו פקחים ליהודה ושומרון למסור את צווי ההקפאה ונתקלו בתושבים זועמים. בשל עימותים נאלצו הפקחים להתקפל - כשצווי ההקפאה נשארו בכיסם

אחרי ההודעה הרשמית על הקפאת הבנייה - ראש הממשלה מנסה להרגיע את המתנחלים הזועמים: בוועידה המרכזית לחיסכון פנסיוני של "כלכליסט" התייחס בנימין נתניהו לעימותים הסוערים שהיו היום בקריית ארבע עם הגעת פקחי משרד הביטחון לאכוף את הקפאת הבנייה במקום. "ההחלטה הזאת היא חד-פעמית וזמנית", אמר נתניהו.

לדברי רה"מ, ההחלטה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות לא חלה על יחידות שנמצאות בבנייה, ולא על דירות שבנייתן אושרה לאחרונה. בנוסף, הבהיר נתניהו כי מבני ציבור, כיתות וגנים יימשכו להיבנות בשטחים הללו.

"לא התכוונו לעצור את המשך החיים הסדירים ביהודה ושומרון", אמר נתניהו שעבר לנימה רגשית, "ההחלטה לא לאשר בנייה חדשה היא החלטה לא קלה למתיישבים ולי, אפילו קשה - המתיישבים ביהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד, הם אחינו ואחיותינו", אמר לקול מחיאות כפיים סוערות.

ובחזרה לנימה רצינית פנה רה"מ לעם הפלסטיני עם מסר חד. "אני מבקש להבהיר לשכנינו הפלסטינים ולקהילה הבינלאומית", אמר והוסיף באותה נשימה, "ההחלטה הזאת היא חד- פעמית וזמנית, בדיוק כפי שכתוב בהחלטת הקבינט, אנחנו נחזור לבנות בתום ההשהיה", הבטיח.

בגלל העימותים - הצווים לא חולקו

מוקדם יותר היום התעמתו תושבי קריית ארבע עם פקחי משרד הביטחון שהגיעו לאכוף את הקפאת הבנייה במקום. עשרות תושבים צעקו על הפקחים, ניסו להפסיק את העבודות ולהחרים כלי עבודה באתר "סביוני ממרא".

בסופו של דבר, נאלצו הפקחים לעזוב את היישוב מבלי לבצע את עבודתם. בשאר היישובים עברה הפעולה בשקט יחסי. התושבים במקום טוענים כי העבודות מאושרות והחלו רק לפני מספר חודשים.