דיווח: שליט יועבר למצרים בשבוע הבא

לפי פרסומים ב"קול פלסטין", מצרים תגברה כוחות בצורה משמעותית במעבר הגבול ברפיח, מה שמצביע על העברתו של החייל החטוף גלעד שליט לחסות מצרית. אתמול פרסמה "פוקס ניוז" כי עסקה לשחרור שליט תחתם בשבוע הבא, לאחר שובו של ראש הממשלה מביקורו בגרמניה

האם גלעד שליט יועבר לחסות מצרית כבר בימים הקרובים? לפי פרסומים ב"קול פלסטין", מקורות מצריים מעריכים שכך יהיה, כיוון שבימים האחרונים חיילים מצריים תגברו בצורה משמעותית את מעבר רפיח.

לדברי אותם גורמים, זו הפעם הראשונה שיש נוכחות בטחונית רבה כל כך באזור. למרות זאת, גורמים מצריים אחרים אומרים כי חמאס עדיין לא הכריע במספר נקודות מפתח בנוגע לעסקה, וכי החלטה בנושא לא צפויה לפחות עד אחרי חג הקורבן.

אתמול פרסמה רשת "פוקס ניוז", כי גורמים המקורבים לעסקה לשחרור שליט, אמרו לרשת הטלוויזיה האמריקנית כי ככל הנראה העסקה בין הצדדים תיחתם בשבוע הבא, לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ישוב ממסעו לגרמניה.

לפי הדיווח, למרות שנראה כי העסקה תסוכם לאחר חג הקורבן, הנחגג במהלך סוף השבוע בעולם המוסלמי, עדיין ישנה מחלוקת עיקרית בין הצדדים בנושא גירושם של האסירים הביטחוניים המחזיקים בתעודת זהות ישראלית. ישראל מעוניינת לגרשם אל מחוץ לגבולות המדינה, בעוד שחמאס דורש כי הם יגורשו לרצועת עזה.

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

עסקת שליט: "היממה הקרובה מכריעה"

נועם שליט: "לא יכול לדבר בשלב זה"

האם ישוחרר מרוואן ברגותי בעסקה?

הורים שכולים עתרו לבג"ץ: רוצים לדעת פרטים על העסקה