צה"ל תקף חוליית משגרים ברצועה - 4 נפצעו

כלי טייס של חיל האוויר תקפו הבוקר יעדים בצפון רצועת עזה, בתגובה לירי אמש לעבר יישובי הדרום. חוליית משגרים שנערכה לירי נוסף נפגעה - 4 פלסטינים נפצעו, שניים מהם קשה. צה"ל: רואים בחמאס נושא באחריות לשקט ביישובי הדרום

4 פצועים בתקיפת חיל האוויר. ארכיון (רויטרס)

לא עוברים לסדר היום: כלי טייס של חיל האוויר תקפו הבוקר מספר יעדים בצפון רצועת עזה, בתגובה לירי פצצות המרגמה אמש לעבר יישובי הנגב המערבי. על פי דיווחים פלסטיניים, ארבעה חמושים - פעילי הג'האד האיסלאמי והחזית העממית, נפצעו בתקיפות, שניים מהם במצב אנוש.

"כלי טייס של חיל האוויר תקפו חולייה שעסקה בהכנות לשיגור רקטה לעבר שטחי מדינת ישראל", נמסר הבוקר מדובר צה"ל. "זוהו פגיעות במטרות". במערכת הביטחון שבו והדגישו הבוקר כי ישראל רואה בחמאס כנושא לאחריות מלאה לשמירה על השקט ביישובי דרום הארץ, ותגיב לכל ירי לשטחה בחומרה.

"מזל"ט תקף בצפון הרצועה"

"כוחות הכיבוש הפציצו ופגעו בחוליית אנשי התנגדות", דווח בכלי התקשורת הפלסטיניים. "התקיפה התבצעה על ידי מזל"ט ישראלי באזור מחנה הפליטים ג'בליה". הפצועים הועברו לבתי החולים באזור. תגובות רשמיות של הארגונים הפלסטיניים עדיין לא נמסרו, אם כי מספר גורמים ברצועה הביעו זעם על התקיפה, בוקר היום הראשון של חג הקורבן המוסלמי.

רק בסוף השבוע שעבר הודיעו בחמאס כי הושגה הסכמה בין כל הפלגים שלא לירות לעבר ישראל - כי אם רק זו תפעל ברצועת עזה. במהלך השבוע הכחישו מספר ארגונים ברצועה כי הם אכן מחוייבים להסכם.

על רקע המשך המגעים לשחרורו של גלעד שליט, נרשמו בימים האחרונים מספר תקריות ביטחוניות, המדליקות נורה אדומה במערכת הביטחון: אמש שיגרו חמושים פלסטינים חמש פצצות מרגמה לעבר יישובי הנגב המערבי. עוד קודם לכן, פצע מחבל פלסטיני חמוש בסכין ובגזן שני תושבי קריית ארבע, ובשעות הערב הותר לפרסום כי המשטרה מנעה פיגוע תופת באילת, לאחר שחשפה מטען חבלה באזור הגבול עם מצרים.