פולארד כותב מהכלא נגד שחרור שליט

ג'ונתן פולארד, הכלוא בארה"ב באשמת ריגול עבור ישראל, כותב מכתב המתפרסם באתר ה"ג'רוזלם פוסט", בו הוא מעביר ביקורת חריפה על הכוונה לשחרר את גלעד שליט. "מדוע חייו של ישראלי אחד שווים יותר מאחר?", הוא שואל. את התומכים בעסקה הוא מכנה: "חדלי אישים, חסרי רצון, כישרון, דמיון ואמונה באלוהים"

"מדוע חייו של ישראלי שבוי אחד שווים כל כך הרבה בעיני מנהיגי ישראל, עד שהם מוכנים לוותר על כל ההיגיון והמוסר בכדי לשחררו? מדוע חייו של ישראלי שבוי אחר נראים בעיניהם בלתי שווים? מדוע חייו של שבוי ישראלי אחד הופכים לנושא בעל חשיבות לאומית גדולה כל כך, עד שהם מוכנים לסכן את ביטחונם ושלומם של כל אזרחי ישראל? מדוע חייו של השבוי השני, הנמצא שנים בשבי, הם כה חסרי חשיבות עד שהמשא ומתן לשחרורו מעולם לא התקיים?"

את הדברים האלה כותב היום לא אחר מאשר ג'ונתן פולארד, יחד עם אשתו אסתר. הדברים התפרסמו באתר הג'רוזלם פוסט. במכתבו המתפרסם כחלק מאזור הדעות באתר, מעביר האסיר הכלוא בארצות הברית באשמת ריגול עבור ישראל, ביקורת קשה על אלו הרוצים לשחרר את גלעד שליט עבור אסירים עם דם על הידיים:

"האם אנחנו העם בישראל - כל כך חדלי אישים, חסרי רצון, כישרון, דמיון ואמונה באלוהים, עד שאנחנו מוכנים להאמין שהדרך היחידה להבטיח את שחרורו של השבוי היא במחיר כך כל מופרז? האם אנו באמת מאמינים ששחרור מחבלים כה רבים ורוצחים הוא מחיר הגיוני? האם אנחנו, העם בישראל, כל כך חסרי חזון עד שאיננו מבינים כי קבירתו בחיים של שבוי אחד, בזמן שאנו מתפללים לשלומו של השני, מרחיק את התקווה, מבייש ומביא קלון על כולנו?".

האם אנחנו, העם בישראל, קיבלנו כזו שטיפת מוח מהפוליטיקאים עד שאיננו רואים שבשני המקרים מדובר רק בתועלתנות של ממשלה חסרת מוסר?" כותב פולארד ומדגיש: "לא זו הדרך לקיים מצוות פדיון שבויים!".

שחרור שליט - ניסיון לשרוד פוליטית

מדבריו של פולארד עולה, כי מנהיגי ישראל מנסים לנצל את שחרורו הצפוי של גלעד שליט לטובתם: "כל עוד מנהיגי ישראל יפגינו רצון לנצל לטובתם האישית שחרור של שבוי אחד, כי זה מתאים להם מבחינה פוליטית, בזמן שהם מתעלמים מהשבוי האחר, לא יהיה לנו כבוד לאומי ולא כבוד עצמי. יש כאן רק ניסיון לשרוד פוליטית ואופורטוניזם".

פולארד ממשיך, תוך זלזול במנהיגי ישראל: "מי שמוכן לעצום את עיניו אל מול האמת, ללכת בעקבות 'מנהיגי' ישראל ולתמוך בצעד הלא-מוסרי הזה לשחרור כוחות הרשע על ידי מתן אפשרות למתכנני רצח המוני לצאת מהכלא בישראל, מעמיד את חייו ואת חיי אהוביו בסכנה. מי שלא יצא נגד המדיניות הישראלית הבלתי מוסרית של הצלה סלקטיבית בה נגזר דינו של שבוי אחד בעוד שהשני ניצל על ידי העמדת חיי תושבי ישראל בסכנה - חייב לדעת שהוא שותף מלא בצעד הנפשע הזה".

"ברור לכל שהזרם המרכזי של התקשורת הישראלית שם את הגולל על כל אפשרות לדיון הגון בנושא, רק מסיבות אישיות, ומעניק את תמיכתו למעשה הפחדני של הממשלה, שנוטשת את אחד מהשבויים", כותב פולארד ומסכם: "למרות זאת, המצפון המוסרי שלנו לא מאפשר לנו להישאר שקטים. אם דברנו לא ישמעו היום, שכך יהיה. יגיע היום בו הם יישמעו. אנו מקווים שעד שזה יקרה, זה לא יהיה מאוחר מדי".