סוכל פיגוע תופת בדרום הארץ

אסון כבד נמנע אתמול, לאחר שהיחידה ללוחמה בטרור הצליחה לסכן פיגוע רב נפגעים. אלמוני שניסה להסתנן מגבול סיני זוהה ונורה. רק בסריקות שנערכו הבוקר התגלה מטען שהשליך, המכיל חומר נפץ וכדורים. על פי הערכות המטען נועד להתפוצץ במרכז אילת

פיגוע תופת גדול סוכל בדרום הארץ. כוח של היחידה ללוחמה בטרור בעיר אילת הבחינו אמש באדם, צפונית לעיר שניסה להסתנן לשטחי דרום הנגב מתוך סיני. לאחר שנורו לעברו יריות השליך מגבו החשוד חבילה גדולה ונמלט. רק הבוקר התברר - מדובר במטען חבלה גדול שתוכנן לפגוע ברבים.

המטען גדול, שמשקלו בין 15 ל-20 קילוגרם ומורכב מכדורים ורסס, נמצא בסריקה שנערכה באזור הגבול. על פי הערכות, במידה והחשוד היה מצליח להסתנן לשטח ישראל, הוא היה פונה לאילת או לעיר גדולה בדרום, ומצליח בעזרת מטען רב העוצמה לגרום לאבדות רבות. גורמים צבאיים מעריכים כי ייתכן שמקורו של המטען הוא ברצועת עזה.

בהמשך לאירוע הקשה שסוכל, נפצעו קל בשעות אחר הצהריים גבר ואישה על ידי מחבל פלסטיני שתקף אותם עם גרזן בקריית ארבע. חייל גולני מגדוד נחשון שהיה במקום ירה במחבל בראשו, פצע אותו באורח אנוש והצליח להציל את הזוג שהותקף.

טרם נטלו אחריות

המחבל, חמוש בגרזן ובסכין, הגיע בסביבות השעה 16:00 באמצעות מונית לכניסה ליישוב קריית ארבע, ותקף את השניים, גבר בן 45 ואישה בת 52. השניים נפצעו קל בלבד, בצוואר ובראש. לאחר שהחייל ירה וניטרל את המחבל הוזעקו למקום אמבולנסים וכוחות משטרה. השניים פונו לקבלת טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

המשטרה והצבא פתחו בחקירת נסיבות האירוע. בין השאר נבדק האם מדובר באירוע של אדם בודד שפעל על דעת עצמו, או האם היה חלק מארגון מסויים. בשלב זה שום ארגון פלסטיני לא נטל אחריות לדקירה.