החייל הוכה, נקשר וננשך - המפקדים לא התערבו

חשד לפרשת התעללות חמורה חדשה בצה"ל, הפעם בגדוד לביא בחטיבת כפיר. החייל סיפר למשפחתו כי במשך 8 חודשים הוא הוכה, נקשר ואף ננשך על ידי חבריו לפלוגה - עד שנזקק לטיפול בבית חולים. לדברי החייל, מפקדיו ידעו לפחות על חלק מההתנכלויות חייל, אך לא נקטו שום פעולה. דובר צה"ל: אירוע חמור, יטופל במלוא חומרת הדין

חשד להתעללות חמורה בשורות הצבא: חייל מגדוד לביא בחטיבת כפיר סיפר למשפחתו כי חבריו לפלוגה התעללו בו והיכו אותו כמעט מדי יום ביומו - זאת במשך שמונה חודשים תמימים. את הסיפור חשפה לראשונה כתבת קול ישראל לענייני צבא, כרמלה מנשה.

על פי דיווחו של החייל, אחד מחבריו לפלוגה נהג לכנות אותו "שק איגרוף", ואחר כך נשך אותו בכף ידו - עד שנזקק לטיפול בבית חולים - אולם מסכת ההתעללויות לא הסתיימה כאן.

בפעמים אחרות הכניסו חבריו של החייל חרקים למיטתו, או קשרו אותו באזיקונים - אירוע שהתרחש מספר פעמים, הן במוצב והן בבסיס "מתקן אדם". החיילים אף ניסו להצית את כף רגלו בלילה בעת שישן - מה שלמרבה המזל לא צלח, ובמשך כל הזמן הזה קיללו וגידפו אותו.

החייל חושש לחזור ליחידתו

החייל נשלח לביתו ואומר כי הוא חושש לחזור ליחידתו. "הוא מפוחד, בקושי ישן בלילה", אומרים בני משפחתו של החייל, שהסביר כי פחדיו של החיליים נובעים מהאיומים שהוא סופג כעת - אחרי שחשף את הפרשה. "פנו אליו, אמרו לו יא מלשין, החייל שעשה את מה שעשה יעזוב בגללך את היחידה", כך לדברי משפחתו.

לדברי החייל, מפקדיו ידעו על מקצת ההתנכלויות לו, אך לא נקטו שום פעולה של ממש. "די, זה היה בצחוק" - זה מה שאמרו לו מפקדיו, לדבריו, אחרי שהחיילים קשרו אותו לכיסא עם אזיקונים. מאידך, על פי עדויות אחרות, המפקדים אמרו לחיילים "תפסיקו עם זה".

מדובר צה"ל נמסר הערב בתגובה: "בעקבות אירוע אלימות בגדוד לביא בין חיילים, נפתח תחקיר מעמיק בראשות מפקד הגדוד. אם האירוע הינו כפי שתואר מדובר באירוע חמור שיטופל במלוא חומרת הדין. אירועים מסוג זה עומדים בניגוד לרוח צה"ל ולפקודות הצבא, ומפקדי היחידה יעשו הכל על מנת למנוע את הישנות המקרה בעתיד".