בכיר חמאס: "עסקה אחרי חג הקורבן"

מוחמד נזאן, בכיר חמאס בדמשק, אמר לאתר האינטרט "בוקרא" כי בניגוד לדיווחים, השיחות עם ישראל דווקא עלו על כיוון חיובי וכי שליט ישוחרר אחרי חג הקורבן. בנוגע לברגותי אמר מקור בדמשק, כי דווקא בכירי פתח מנסים לטרפד את שחרורו כיוון שהוא מהווה איום על אבו-מאזן

האם בכל זאת יש מקום לתקווה? (חדשות 2)

האם בכל זאת יש תקווה? מוחמד נזאל, מבכירי חמאס בדמשק אומר הערב לאתר האינטרנט "בוקרא", כי "בניגוד לדיווחים האחרונים על כך שהשיחות בינינו לבין ישראל נקלעו למבוי סתום, לא כך הדבר". לדבריו, השיחות נמצאות בכיוון חיובי והוא מעריך שעסקה לשחרור שליט תתבצע לאחר חג הקורבן.

מקור בחמאס הוסיף כי עדיין ישנן מחלוקות בנוגע לשחרור אסירים בטחוניים מקרב ערביי ישראל במסגרת העסקה. על פי אותו מקור, ישראל מסרבת בכל תוקף לשחרר ערבים ישראלים, אך גם בנושא זה ככל הנראה, נמצא פתרון. לפי ההבנות שהושגו בין ישראל לחמאס, שחרור הערבים הישראלים יתבצע בהדרגה לאחר העסקה. בכל תקופת זמן מוסכמת תשוחרר קבוצה של אסירים.

לגבי הרצון הגדול של חמאס לשחרר את בכיר התנזים מרואן ברגותי, הדגיש הגורם: "בכירי הפתח מנסים להכשיל את שחרורו של ברגותי, כיוון שאם ישוחרר הוא יהווה איום ממשי על שלטון אבו-מאזן בגדה". המקור, שמצוי בסוד העניינים של השיחות בקהיר, מסר שכרגע ישנה מחלוקת על שישה מהאסירים.