חמאס: עסקת שליט - לא בקרוב

בתנועה אומרים שההתקדמות במו"מ משמעותית, אך עדיין לא מספקת. בכירים בחמאס מדגישים שאין בכוונתם להתפשר על רשימת האסירים וכי הם ערים לעובדה שישראל מגבירה את המאמצים לחפש אחר המקום בו מוחזק שליט, במאמץ ללכת בנתיב אחר כדי להביא לשחרורו

בעוד משפחת שליט מדלגת מלשכת שר אחד למשנהו, אומרים הערב מקורות בכירים בחמאס: העסקה לא תצא לפועל בסבב השיחות הנוכחי. על פי ההערכה של אחד המקורבים לנושא - מדובר עוד בשבועות.

על פי מקורות ערביים, בתנועה דוחים את ההצעה האחרונה של ישראל, זאת למרות התיקונים שהכניסה ממשלת נתניהו לעומת קודמתה. "מדובר בהתקדמות משמעותית - אבל לא מספקת", הם מסבירים.

גורמים בתנועה מדגישים כי רוב הידיעות שמתפרסמות בכלי התקשורת עד כה הן כוזבות. "אנחנו דבקים בדרישותינו המקוריות באשר לזהותם של 450 האסירים, כולל אלה עם דם על הידיים וישראל טרם קיבלה את עמדתנו", מדגישים בתנועה.

חמאס: "צריך לשקול מהלכים אחרים"

בנוסף מסבירים בחמאס כי הם ערים לעובדה ישראל מגבירה את המאמצים לחפש אחר המקום בו מוחזק שליט, במאמץ ללכת בנתיב אחר כדי להביא לשחרור החייל. "נוכח הסחבת הציונית צריך לשקול מהלכים אחרים מלבד המו"מ והמיקוח", טוענים גורמים בתנועה. "אסור לשקוע באופטימיות".

גם בישראל מצננים את ההתלהבות. גורם בכיר המקורב לשיחות סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי המו"מ עלה על שרטון. לדבריו, בירושלים מטרפדים את העסקה בעקבות דרישה של חמאס לכלול בעסקה את איברהים חאמד ועבדאללה ברגותי . "חמאס מתעקש על תביעותיו", הסביר הגורם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט 

עסקת שליט: "היממה הקרובה מכריעה"

נועם שליט: "לא יכול לדבר בשלב זה"

האם ישוחרר מרוואן ברגותי בעסקה?

הורים שכולים עתרו לבג"ץ: רוצים לדעת פרטים על העסקה

תזכורת: רשימת האסירים שדורש חמאס